بنياد مسيحي ايرانيان
new

دو نامزد اصلی جانشینی آنگلا مرکل انتخاب شدند

آنالنا بائربوک، کاندید حزب سبزها برای جانشینی آنگلا مرکل

حزب سبزها و همچنین حزب دموکرات مسیحی آلمان کاندیداهای خود را برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور تعیین کردند. آنالنا بائربوک، نامزد حزب سبزها است و آرمین لاشت از سوی مسئولان حزب دموکرات مسیحی کاندیدا شده است.
کسب توافق بر سر کاندیدای شرکت در انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر آلمان، بوندس‌تاگ، در ائتلاف دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو بود.
حزب سوسیال مسیحی در ایالت بایرن، مارکوس زودر را به عنوان نامزد برگزیده بود و حزب دموکرات مسیحی آلمان آرمین لاشت، دبیرکل خود را نامزد کرده بود.
هر دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی همیشه یک کاندیدا برای انتخابات معرفی می‌کنند. از حزب سوسیال مسیحی در ایالت بایرن به عنوان “شعبه”ای از حزب دموکرات مسیحی یاد می‌شود.
در حالی که در بدنه حزب دموکرات مسیحی، مارکوس زودر از محبوبیت بیشتری برخوردار بود، رهبران و مسئولان این حزب در نخستین ساعات بامدادی در همایش مجازی خود رای به نامزدی آرمین لاشت دادند.
انتخاب آرمین لاشت
یکی از سخنگویان حزب دموکرات مسیحی اعلام کرده است که از ۴۶ شرکت کننده صاحب حق رای در این همایش فوق‌العاده آرمین لاشت موفق به کسب ۳۱ رای شده است.
این در حالی است که تنها نه نفر از اعضای کادر رهبری حزب دموکرات مسیحی به نامزدی مارکوس زودر رای داده‌اند. شش نفر نیز رای‌شان ممتنع بوده است. رای‌گیری به شکل مخفی صورت گفته است. این جلسه فوق‌العاده بیش از شش ساعت ادامه داشت.
مارکوس زودر، رهبر حزب سوسیال مسیحی آلمان پیش از آن، اعلام کرده بود که به رای حزب دموکرات مسیحی گردن می‌نهد و آن را خواهد پذیرفت.
پیش از شروع رای‌گیری آرمین لاشت گفته بود: «موضوع بر سر یافتن بهترین پاسخ برای پرسش‌های مبرم آینده است. من برای کاندیداتوری در این انتخابات آماده هستم.»
حزب سبزها و نامزدی بائربوک
برخلاف مناقشه بین رهبران دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی برای انتخاب نامزد اصلی خود، موضوع تصمیم‌گیری بر سر کاندیدای حزب سبزهای آلمان در آرامش و به دور از جنجال‌های رسانه‌ای پیش رفت.
حزب سبزها که اخیرا آرایش افزایش قابل ملاحظه داشته است، برای نخستین بار در تاریخ خود، فردی را به عنوان کاندیدای این حزب برای انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر برگزید. حزب پیروز در انتخابات پارلمانی آلمان می‌تواند صدراعظم را تعیین کند.
رقابت بین این دو بود: آرمین لاشت و مارکوس زودر
رقابت بین آنالنا بائربوک و روبرت هابک، رهبران حزب سبزها به سود آنالنا بائربوک به پایان رسید. بائربوک دو سال پیش، در همراهی با روبرت هابک، هدایت حزب سبزها را برعهده گرفت.
بائربوک در سخنرانی خود پس از کاندیداتوری حزب سبزها اعلام کرد که «موضوع بر سر تغییر است و نه بر سر وعده.»
او تاکید کرد که مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی مسائلی نیستند که بتوان به آن‌ها به گونه‌ای محدود پرداخت. به باور او پرسش‌های ناظر بر تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین، پاسخ‌های جامع و قطعی را طلب می‌کنند.
بائربوک بر پیشبرد برنامه دیجیتالی کردن آلمان تاکید کرد و خواستار محدود کردن بیش از پیش گاز‌های گلخانه‌ای شد.
انتخابات پارلمانی آلمان قرار است روز ۲۶ سپتامبر سال جاری برگزار شود. بر اساس نظرسنجی‌ها، شانس پیروزی ائتلاف دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی بیش از احزاب دیگر است. حزب سبزها نیز در مقام دوم قرار دارد.
این در حالی است که اختلاف بین رهبران دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی و همچنین پرونده فساد مالی برخی از اعضای این حزب در ارتباط با سفارش ماسک باعث کاهش محبوبیت‌شان در بین مردم شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »