بنياد مسيحي ايرانيان
new

دو مرد جوان ژاپنی بعد از تزریق واکسن مدرنا جان خود را از دست دادند

وزارت بهداشت ژاپن می‌گوید دو نفر در این کشور چند روز پس از دریافت دز دوم واکسن مدرنا جان خود را از دست داده‌اند. چند روز قبل ژاپن اعلام کرده بود در یک دسته از واکسن‌های مدرنا در این کشور ذرات خارجی آلاینده مشاهده شده و به همین دلیل تزریق بیش از یک و نیم میلیون دز واکسن مدرنا را متوقف کرده بود.
مسئولان ژاپنی می‌گویند دو مرد جوان فوت شده در میان کسانی بودند که این نوع از واکسن مدرنا با آلاینده خارجی را دریافت کرده بودند. با این حال علت مرگ این دو نفر در حال بررسی است.
شبکه دولتی NHK ژاپن به نقل از منابع وزارت بهداشت ژاپن گزارش داده که تصور می‌شوند آلاینده‌های پیدا شده در این نوع واکسن ذرات فلزی است.
بعد از مشخص شدن وجود آلاینده‌ها در واکسن، شرکت داروسازی تاکدا که وظیفه توزیع واکسن مدرنا در ژاپن را برعهده دارد اعلام کرد تزریق یک میلیون و ۶۳۰ هزار واکسن مدرنا را متوقف کرده است.
این شرکت ژاپنی توضیح چندانی در خصوص این مسئله اعلام نکرده و تنها به بیان این نکته بسنده کرده که احتمالا این مشکل در زمان تولید این واکسن در کشور اسپانیا پدید آمده است. مسئولان شرکت مدرنا و همچنین دولت ژاپن گفته‌ اند هیچ مشکلی ایمنی در واکسن‌ها مشاهده نشده و تعلیق تزریق به دلیل رعایت احتیاط بیشتر است.
این اتفاق در حالی رخ داده که در حال حاضر بازی‌های پارالمپیک در کشور ژاپن در حال برگزاری است. تاکنون بیش از ۴۰ درصد جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده و حدود ۵۰ درصد هم یک دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
شرکت مدرنا پیشتر در گزارشی تایید کرده که مواردی از وجود ذرات خارجی در برخی از واکسن‌های تولیدی این شرکت مشاهده شده است. مدرنا تاکید کرده در حال بررسی دقیق‌تر این موارد است و به زودی اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »