بنياد مسيحي ايرانيان
new

دولت چین پخش زنده مراسم اُسکار را «ممنوع کرد»

دولت چین به دلیل نامزد شدن مستندی با موضوع اعتراضات هنگ‌کنگ از سوی آکادمی اسکار از رسانه‌های داخلی خود خواسته است مراسم امسال جایزه اسکار را با محدودیت‌های ویژه‌ پوشش دهند.
به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در روز چهارشنبه، ۲۷ اسفندماه، دایره تبلیغات حزب کمونیست چین در ابلاغیه‌ای که اخیرا صادر کرده به همه رسانه‌های این کشور دستور داده که از پخش مراسم اسکار که ماه آینده برگزار می‌شود در زمان برپایی آن خودداری کنند و بخش اهدای جوایز را به صورت محدود پوشش دهند.
گفته می‌شود که این تصمیم پس از معرفی مستندی به نام «متفرق نشوید» به عنوان نامزد بهترین فیلم مستند کوتاه در اسکار ۲۰۲۱ گرفته شده است.
در این مستند، آندرس همر، روزنامه‌نگار نروژی اعتراضات هنگ‌کنگ را در اواسط سال ۲۰۱۹ علیه سیاست‌های پکن در این منطقه نمایش می‌دهد.
فیلم «دیار خانه‌به‌دوش‌ها» ساخته «کلوئی ژائو» کارگردان چینی، آمریکایی هم که در شش بخش از جوایز اسکار نامزد کسب جایزه شده و پیشتر جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم و کارگردانی را نیز کسب کرده به دلیل بازنشر یک مصاحبه قدیمی از کارگردان آن مورد حمله مقامات چینی قرار گرفته است.
خانم ژائو در گفت‌وگویی که از او در سال ۲۰۱۳ منتشر شده بود، چین را کشوری این‌چنین معرفی کرده بود: «جایی که در همه جا دروغ هست».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »