بنياد مسيحي ايرانيان
new

ترکیه از کنوانسیون حمایت از زنان در برابر خشونت خارج شد

دولت ترکیه با دستور رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور این کشور ، از کنوانسیون اروپایی «حمایت از زنان در برابر خشونت» خارج از کشور است.
آقای اردوغان مجوز استفاده از صدور این دستور را نداده است اما اگر مقامات حزب اسلامی اسلامگرای ترکیه از این اقدام دولت اردوغان محافظت کنند و این توافقنامه را ادامه دهند ، “طلاق” و مقوله های مشابه “هویت جنسیتی” و “همجنسگرایان” را تشویق می کنند.
کنوانسیون شورای اروپا برای جلوگیری از خشونت علیه زنان و خشونت خانگی و مبارزه با آن ، موسوم به “استان کنول” در سال ۲۰۱۱ توسط وزرای امور خارجه ۴۷ کشور اروپایی در استانبول تصویب شد و ترکیه اولین کشوری بود که به این پیمان پیوست.
ماریا پژویینویچ بوریچ ، دبیرکل شورای اروپا در حالی که این اقدام را «مخرب» و «عقبگرد بزرگ» توصیف کرد ، گفت که این تصمیم ، «حمایت از زنان ترکیه را در اروپا و فراتر از آن را به خطر انداخته است.»
گروه های حامی حقوق بشر و مدافع حقوق زنان در ترکیه همچنین هشدار درباره افزایش آمار خشونت علیه زنان و کشتار آنها در ترکیه ، به حکم دولت اعتراض کرده و خواستار تظاهرات سراسری شده اند.
به گزارش گروه مخالف خشونت علیه زنان در ترکیه در سال ۲۰۲۰ ، ۴۰۹ زن و از ابتدای سال جدید میلادی تا الان ، ۷۷ زن در ترکیه به دلیل خشونت متوقف شده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »