بنياد مسيحي ايرانيان
new

دولت بایدن از اقدام چین در تحریم پومپئو و ۲۷ مقام دیگر انتقاد کرد

یک سخنگوی شورای امنیت ملی دولت جو بایدن روز چهارشنبه گفت که تصمیم چین برای تحریم کردن مقام‌های دولت قبلی آمریکا «غیرسازنده و بدبینانه» است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، امیلی هورن همچنین از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه خواست تا این اقدام چین را محکوم کنند.
روز چهارشنبه همزمان با مراسم سوگند یاد کردن جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، دولت چین مایک پومپئو، وزیر امور خارجه دولت ترامپ، را «دروغگو و فریبکار» نامید و اعلام کرد که علیه او و ۲۷ تن از دیگر مقامات دولت ترامپ تحریم‌هایی را اعمال می‌کند.
بنا بر این گزارش، وزارت خارجه چین گفته است که پومپئو و آن مقامات دیگر، اقداماتی را «برنامه‌ریزی کرده، ترویج داده و به اجرا گذاشتند» که باعث دخالت در امور داخلی چین شده است.
تحریم جدید چین، آقای پومپئو و ۲۷ نفر دیگر را از ورود به خاک چین منع می‌کند و شرکت‌های وابسته به آنها نیز حق دادوستد با چین را نخواهد داشت.
امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی بایدن، در بیانیه‌ای که به خبرگزاری رویترز ارسال کرده گفته است: «اِعمال این تحریم‌ها در روز تحلیف ظاهراً تلاشی برای ایجاد اختلافات حزبی است.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »