بنياد مسيحي ايرانيان
new

دولت ایران اظهارات ند پرایس در مورد انتخابات را «دخالت در امور داخلی» دانست

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر «مهندسی‌شده» بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران را محکوم کرد.
ند پرایس درباره انتخابات ۱۴۰۰ که منجر به اعلام ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور بعدی ایران شد گفت که «ما فرایند انتخاباتی ایران را از پیش مهندسی شده می‌دانیم.»
او افزوده که «این یک روند انتخاباتی آزاد و منصفانه نبود که در آن ایرانیان از حق انتخاب رهبران خود محروم شوند.»
آقای ربیعی در واکنش گفته است که «ما این اظهار نظر را مصداق دخالت در امور داخلی ایران و مغایر قوانین بین‌المللی می‌دانیم و آن را محکوم می‌کنیم.»
وی اضافه کرده که «دولت آمریکا در جایگاهی نیست که صلاحیت اظهارنظر درباره فرآیند انتخابات در ایران و یا کشور دیگری را داشته باشد.»
سخنگوی دولت ایران، فرایندهای دموکراتیک در آمریکا را «معیوب و متعصبانه» توصیف کرده است.
علاوه بر انتقاد‌ بین‌المللی از شیوه برگزاری انتخابات در ایران که با استانداردهای بین‌المللی فاصله زیادی دارد، شماری از کشورها و نهادهای حقوق بشری نسبت به معرفی ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس‌جمهوری منتخب ایران باتوجه به عضویت وی در «هئیت مرگ» در جریان اعدام‌های سال ۶۷ ابراز نگرانی کرده‌اند.
با استفاده از گزارش تسنیم
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »