بنياد مسيحي ايرانيان
new

دوقلوی زمین در راه است

اروپا برای پیش‌بینی هر چه بهتر پیامدهای زیست‌محیطی گرمایش زمین پروژه‌ای دست کم ۱۰ ساله تدارک دیده تا با همکاری چندین مرکز تخصصی “دوقلوی” زمین را بیافریند، اما این بار در جهان دیجیتالی.

دانشمندان اروپا در حال ساخت “دوقلوی بسیار دقیق دیجیتالی” از زمین هستند تا بتوانند وقایعی را که احتمالا به دلیل زمین‌گرمایی در آینده رخ خواهد داد پیش‌بینی کنند.

قرار است که بیش از ۱۰ سال برنامه‌نویسان و دانشمندان عرصه محیط زیست با هم برای ساخت این “دوقلو” همکاری کنند. آن‌ها امیدوارند که مدل نهایی به همه در شبیه‌سازی برنامه‌هایی بهتر و منطقی‌تر برای پیش‌بینی وقایع منتج از تغییرات شدید آب و هوایی و چالش‌های آینده کمک کند.

این پروژه طرحی است مشترک بین سه نهاد در اروپا: مرکز پیش‌بینی‌های‌ میان‌مدت آب‌وهوایی (ECMWF)، آژانس فضایی (ESA) و سازمان بهره‌برداری ماهواره‌های هواشناسی (EUMETSAT).

این برنامه و محاسبات کامپیوتری مربوط به آن در مؤسسه فناوری فدرال زوریخ سوئیس در حال انجام است.

این مؤسسه می‌گوید، نسخه دیجیتالی کل زمین بستر لازم برای بررسی تمامی سناریوها و پیش‌بینی رویدادهای زیست‌محیطی آینده را فراهم می‌سازد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »