بنياد مسيحي ايرانيان
new

دوربین‌های نظارتی و امنیتی زندان اوین هک شدند

ویدیویی ۹۰ ثانیه‌ای از هک دوربین‌های نظارتی زندان اوین منتشر شده است. موضوعی که می‌تواند پیامدهایی جدی در پی داشته باشد. گفته شده است که هک دوربین‌های امنیتی زندان اوین در اعتراض به ابراهیم رئیسی صورت گرفته است.
یک گروه سایبری با نام “عدالت علی” با انتشار تصاویری از هک کردن دوربین‌های امنیتی زندان اوین خبر داده است. در ویدیویی ۹۰ ثانیه‌ای که این گروه از این اقدام خود منتشر کرده تصویرهایی از اتاق کنترل زندان اوین مشاهده می‌شود. در بخشی از این ویدئو همچنین سوءرفتار مسئولان اوین با یک زندانی در محوطه این زندان دیده می‌شود. زندانی از هوش رفته است. اما به‌رغم آن مسئولان زندان با رفتاری خشن او را بر روی زمین می‌کشند.
در تصاویر این ویدیو که روز یکشنبه ۳۱ مرداد (۲۲ اوت) منتشر شدند، دیده می‌شود که به هنگام هک ‌شدن دوربین‌ها روی مانیتورهای نظارتی اتاق کنترل اوین جمله‌ای با این مضمون نقش بسته است: «زندان اوین لکه ننگی بر عمامه سیاه و ریش سفید رئیسی! اعتراضات سراسری تا آزادی زندانیان سیاسی!»
سایت حقوق بشری هرانا در گزارشی از این عملیات سایبری نوشته است که در صورت صحت داشتن این تصاویر، این حمله نشان از نفوذ هکرها به یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های ایران دارد.
گروه هکری که مسئولیت این حمله سایبری را برعهده گرفته اعلام کرده است که به اطلاعات ضبط شده توسط دوربین‌های این زندان نیز دست یافته که آن‌ها را همراه با اسناد دیگر به مرور منتشر خواهد کرد.
مقامات جمهوری اسلامی هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »