بنياد مسيحي ايرانيان
new

ده سال زندان برای چهار پناهجو به جرم آتش زدن اردوگاه موریا

دادگاهی در یونان چهار پناهجوی افغان را به جرم آتش‌افروزی در کمپ پناهندگان موریا به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. در اثر این آتش‌سوزی که در سپتامبر سال گذشته روی داد، ۱۲ هزار پناهجوی ساکن این اردوگاه سرپناه خود را از دست دادند.

حکم دادگاه در ارتباط با پرونده آتش‌زدن اردوگاه موریا، واقع در جزیره لسبوس یونان صادر شد. شش پناهجوی جوان افغان متهم به آتش‌افروزی در این اردوگاه شده بودند.

دادگاهی پیش از آن برای دو نفر از متهمان این پرونده پنج سال زندان مقرر کرده بود. روز شنبه ۱۲ ژوئن، حکم مجازات چهار متهم دیگر این پرونده نیز صادر شد.

این افراد متهم شده‌اند که برای وادار ساختن دولت یونان به انتقال آن‌ها به خاک آن کشور عامدانه این اردوگاه را به آتش کشیده‌اند.

در اثر آتش‌سوزی سپتامبر سال گذشته ۱۲ هزار پناهجوی ساکن این اردوگاه سرپناه خود را از دست دادند. صدور حکم دادگاه متکی بر اظهارات یک پناهجوی دیگر صورت گرفته است. در زمان صدور حکم مجازات برای متهمان این پرونده، شاهد اصلی این ماجرا در سالن دادگاه حضور نداشت.

دادگاه هر یک از این چهار جوان را به ده سال زندان محکوم کرد. وکلای آن‌ها حکم صادره دادگاه را غیرعادلانه خوانده و خواستار برگزاری دادگاه تجدیدنظر شده‌اند.

پس از انهدام کامل اردوگاه موریا در اثر این آتش‌سوزی، مسئولان اقدام به ایجاد یک اردوگاه موقت برای اسکان پناهجویان کردند. حدود ۶۰۰۰ پناهجو در حال حاضر در این اردوگاه موقت به سر می‌برند.

اتحادیه اروپا ۲۷۶ میلیون یورو برای احداث چند اردوگاه جدید در جزایر لسبوس، خیوس، ساموس، کس و لروس در اختیار دولت یونان قرار داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »