بنياد مسيحي ايرانيان
new

ده‌ها هزار نفر در حال فرار از “آیدا” در سواحل جنوب آمریکا

مقام‌های ایالت لوئیزیانا در آمریکا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده و از مردم خواسته‌اند خود را به محلی امن برسانند. به پیش‌بینی سازمان هواشناسی آمریکا، سرعت توفند “آیدا” ممکن است در سواحل آمریکا به ۲۰۹ کیلومتر در ساعت برسد.
بسیاری از ساکنان نیواورلئان و دیگر شهرهای ایالت لوئیزیانا در جنوب آمریکا با نزدیک‌شدن توفند “آیدا” به سواحل جنوبی آمریکا، به محل امن گریخته‌اند. با این حال به دلیل همه‌گیری کرونا همه نمی‌توانند خود را به جای امنی برسانند.
ترافیک طولانی در جاده‌هایی که به سمت شمال می‌روند ایجاد شده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی تلویزیونی از اعزام صدها نیروی امدادی و همچنین تأمین ذخایر آب آشامیدنی، غذا و ژنراتور خبر داده است. این توفند به بخش‌هایی از مکزیک نیز آسیب زده است.
سازمان هواشناسی آمریکا بارش شدید باران، سیل و افزایش شدت توفند “آیدا” را در شهرهای لوئیزیانا و مناطق ساحلی می‌سی‌سی‌پی و آلاباما پیش‌بینی کرده است. این توفند با سرعت حداقل ۲۰۹ کیلومتر در ساعت به عنوان یکی از شدیدترین طوفان‌ها درجه‌بندی شد است.
با این حال فرماندار لوئیزیانا گفته است که بیمارستان‌های ساحلی در این ایالت نمی‌توانند تخلیه شوند زیرا تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در آنها بستری هستند.
در توفند “کاترینا” در سال ۲۰۰۵ میلادی در نیواورلئان بیش از هزار و ۸۰۰ نفر کشته شدند و ۸۰ درصد از شهر را آب گرفت. با رسیدن “آیدا” شهردار نیواورلئان از ساکنان خواسته در خانه‌های خود بمانند.
“آیدا” روز جمعه با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت سواحل جنوب غربی کوبا را درنوردید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »