بنياد مسيحي ايرانيان
new

دستیار وزیر امور خارجه ایران طالبان را «امارت اسلامی» خواند

رسول موسوی دستیار وزیر امور خارجه، گروه طالبان که سابقه حمله و قتل چند تن از دیپلمات‌های ایرانی را در کارنامه خود دارند را «نیروهای امارت اسلامی» خواند و در حساب توییتر خود نوشت: «اداره هرات در اختیار نیروهای امارت اسلامی درآمده است.»
درپی ترصف هرات و قندهار طی پنج‌شنبه شب به دست نیروهای طالبان، دستیار وزیر امور خارجه ایران در امور آسیای جنوبی در توییتی از طالبان به عنوان « امارت اسلامی» نام برد و گفت که آنها به حفظ امنیت کنسولگری ایران متعهد شده‌اند. همزمان کنسولگری ایران در مزار شریف از انتقال امور این کنسولگری به کابل خبر داد.
رسول موسوی، دستیار وزیر امور خارجه ایران در امور آسیای جنوبی، با بیان اینکه «اداره هرات در اختیار نیروهای امارت اسلامی[طالبان] درآمد»، گفت: «سرکنسول و کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی داخل ساختمان هستند. مرتب با آنها در تماس هستم. نیروهای اداره کننده شهر[طالبان] متعهد به امنیت کامل سرکنسولگری،دیپلمات‌ها و کارکنان آن شده‌اند.»
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همچنین محمدجواد ظریف پیشتر چند بار میزان سران طالبان در تهران بوده‌اند و احمد نادری نماینده مجلس شورای اسلامی از طالبان به‌عنوان «جنبش اصل» نام برده بود که با واکنش شدید افکار عمومی ایران مواجه شد.
وقتی دو دهه پیش و در زمان رهبری ملا عمر کابل سقوط کرد و طالبان بیشتر مناطق افغانستان را در کنترل گرفت، این گروه حکومتش بر افغانستان را “امارت اسلامی افغانستان” نامید. کشورهای معدودی امارت اسلامی افغانستان را به رسمیت شناختند که ایران جزو آنها نبود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »