بنياد مسيحي ايرانيان
new

دستگیری کشیشانی که برای صلح در میانمار دعا می‌کردند؛

سه کشیش که رهبری جلسات «دعا برای صلح» را در میانمار برعهده داشتند، توسط مقامات نظامی این کشور بازداشت شدند.
کشیشان دستگیر شده به دلیل برگزاری جلسات دعا برای صلح بازداشت شده اند.
به گزارش وب سایت فایدز، این سه کشیش کلیسای تعمیدی به اتهام نشر اخبار دروغ علیه حکومت میانمار دستگیر شدند و ممکن است احکام سنگین زندان برای آنان صادر گردد.
پس از دستگیری این سه کشیش یک اسقف کلیسای کاتولیک میانماری که نام وی به دلایل امنیتی اعلام نشده است، در گفتگو با خبرگزاری‌ها گفت: “اتهامات مطرح شده از سوی مقامات نظامی کاملن بی پایه و اساس است و ما نمی توانیم باور کنیم که این شبانان با چنین نیتی جلسات دعا برگزار کرده باشند. حقیقت این است که ارتش از دعاهای ما برای صلح در کشور و قدرت نام عیسی مسیح می ترسد و حاکمان نظامی برای حفظ قدرت خود و سوء استفاده از تمام منابع اقتصادی میانمار، صلح را نمی خواهند. دعا ما مسیحیان برای برپایی صلح در میانمار است و تلاش برای سرنگونی این حکومت نیست.”
حدود پنج ماه از کودتای نظامی میانمار می گذرد. در این مدت این کشور هر روز شاهد خشونت و اعتراض بوده است و ارتش با روش‌های مختلف سعی کرده است تا اعتراضات به حکومت خود را سرکوب کند.ارتش در این مدت بارها به کلیساها در این کشور حمله کرده که تعدادی از مسیحیان میانمار در این حملات جان باختند یا به شدت مجروح شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »