بنياد مسيحي ايرانيان
new

دستگیری سه نفر در ارتباط با ترور رئیس سازمان انتخاباتی در افغانستان

پلیس افغانستان روز شنبه از دستگیری سه نفر در ارتباط با ترور محمد یوسف رشید، رئیس اجرایی یک نهاد نظارت بر انتخابات، که ماه پیش در کابل کشته شد، خبر داد.
محمد یوسف رشید به عنوان رئیس اجرایی «بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان» از سال ۲۰۰۴ برای ارتقای دموکراسی‌ و مدیریت منابع انسانی در افغانستان فعالیت می‌کرد.
او روز سوم دی‌ماه به ضرب گلوله افراد ناشناس در کابل کشته شد.
ترور آقای رشید واکنش‌های بسیاری را از سوی فعالان مدنی افغانستان و مقامات سیاسی این کشور از جمله اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان به همراه داشت.
فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل، روز شنبه، ۲۰ دی‌ماه از دستگیری سه نفر به جرم قتل محمد یوسف رشید خبر داد، اما نگفت که این سه نفر چه زمانی دستگیر شده‌اند یا به چه گروهی تعلق دارند.
کابل و چند شهر دیگر افغانستان در ماه‌های اخیر به رغم مذاکرات صلح میان طالبان و حکومت افغانستان صحنه خشونت‌های مرگبار بوده است.
در جریان این این حملات برخی چهره‌های سرشناس از جمله روزنامه‌نگاران، سیاستمداران و فعالان حقوق بشر مورد هدف قرار گرفته‌اند.
در یکی از آخرین اقدامات افراد مسلح ناشناس در اولین روز سال نوی میلادی بسم‌الله عادل ایماق، روزنامه‌نگار افغانستانی را با شلیک گلوله به قتل رساندند که سازمان گزارشگران بدون مرز از آن به عنوان نخستین رویداد خشونت‌بار علیه روزنامه‌نگاران جهان در سال ۲۰۲۱ نام برد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »