بنياد مسيحي ايرانيان
new

در ۹ ماه امسال، وقوع بیش از ۱۰ هزار خودزنی به قصد دریافت دیه در نتیجه گسترش فقر و تنگدستی

در ۹ ماه امسال، وقوع بیش از ۱۰ هزار خودزنی به قصد دریافت دیه در نتیجه گسترش فقر و تنگدستی
سرپرست دفتر امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی کشور، از کشف ۱۰ هزار و ۲۳۱ مورد خودزنی در مراکز پزشکی قانونی با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت در ۹ ماهه سال جاری، خبر داد. این نوع بزهکاری در حالی گسترش پیدا کرده که تحلیلگران بزرگترین عامل آن را مشکلات معیشتی و وضعیت اقتصادی کشور میدانند.
به نقل از ایرنا، فرزانه مهدی‌زاده، سرپرست دفتر امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی کشور، از کشف ۱۰ هزار و ۲۳۱ مورد خودزنی شامل ۷۸۸۶ مرد و ۲۳۴۵ زن، با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت در ۹ ماه گذشته سال جاری، در مراکز پزشکی قانونی خبر داد.
خانم مهدی زاده با بیان اینکه کشف تمام موارد خودزنی به مراجع قضایی اعلام شده است، گفت: “در سال‌های اخیر مواردی دیده شده که فرد یا افرادی به قصد کلاهبرداری و اخذ خسارت، با کمک شخص یا اشخاص دیگر صدماتی متعدد و نسبتاً شدید که حتی شامل شکستگی‌های استخوانی می‌شود در خود ایجاد می‌کنند که گاهی منجر به ایجاد نقص عضوهای ماندگار در افراد می شود.”
وی اظهار داشت: این افراد با ادعای حدوث این آسیب‌ها و عوارض در سانحه تصادف (که ساختگی است) و یا با ادعای نزاع و درگیری به هدف دریافت دیه و جبران خسارت به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، در حالیکه بسیاری از این صدمات ساختگی قابل تشخیص است”.
بنا بر گفته تحلیلگران، بزرگترین عامل افزایش این نوع بزهکاری ها در ایران، مربوط به مشکلات و وضعیت اقتصادی کشور است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »