بنياد مسيحي ايرانيان
new

در ۱۰۰ کشور ویروس‌های جهش‌یافته کرونا در حال تاخت و تازند

ترس از شیوع ویروس جهش‌یافته بریتانیایی در اروپا رو به افزایش است. گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که ترس از این جهش ویروسی به جاست. اما ویروس بریتانیایی تنها ویروس جهش یافته‌ای نیست که در حال حاضر در جهان می‌تازد.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که ویروس جهش‌یافته و به شدت مسری کرونا که اول بار در بریتانیا مشاهده شد، در این میان در ۹۴ کشور جهان دیده شده است. این گونه جهش‌یافته ویروس کرونا اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۲۰ در جنوب شرقی بریتانیا شناسایی شد.

بر پایه همین گزارش گونه‌ی آفریقای جنوبی ویروس جدید کرونا هم اکنون در ۴۶ کشور پخش شده و گونه‌ای که اولین بار در برزیل و ژاپن دیده شده، در حال حاضر در ۲۱ کشور در حال گردش است.

گمان می‌رود از آنجا که هر مورد الزاما شناسایی و ثبت نمی‌شود، به همین دلیل گونه‌های جدید مانند ویروس جهش‌یافته بریتانیایی B.1.1.7 توانسته‌ اند بدون مانع و به راحتی منتشر شوند. نگرانی‌ها در این میان بیشتر در مورد گونه جهش‌یافته بریتانیایی است که بر پایه آخرین تحقیقات احتمالا مسری بودن آن یک سوم بیشتر از ویروس اولیه است.

به دیگر گونه‌ها چون گونه آفریقای جنوبی هم قدرت انتقال بیشتر از ویروس اولیه را نسبت می‌دهند، اما هنوز داده‌های تحقیقات احتمالی در این رابطه منتشر نشده است.

هرچند شمار تازه‌ مبتلایان به ‌تدریج در حال کم شدن است، اما با توجه به گسترش فزاینده این گونه‌های جهش‌یافته نمی‌توان از بازگشت وضعیت عادی سخن گفت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »