بنياد مسيحي ايرانيان
new

در کتاب‌مقدس غوطه‌ور شوید

در کتاب‌مقدس غوطه‌ور شوید

 

پولس به ما می‌گوید: «تمامی کُتب از الهام خدا است و به جهت تعلیم و تنبیه و اصلاح و تربیت در عدالت مفید است، تا مرد خدا کامل و به جهت هر عمل نیکو آراسته بشود»
(دوم تیموتائوس ۳ :‏۱۶-‏۱۷).
امروزه، بسیاری از مسیحیان (به ویژه جوانان) بیشتر از آنکه برای شناخت خدا بی‌تاب باشند مشتاقند به هر کجا که می‌توانند بروند و برای خدا کاری انجام دهند. با این‌همه ناعدالتی و نابرابری در جهان، برای بسیاری از ما سخت است که توجیه شویم یک ساعت برای مطالعۀ نوشته‌های نویسنده‌ای وقت صرف کنیم که دو هزار سال پیش قلم به دست گرفت و خودش هم امروز در قید حیات نیست. حال آنکه، کلام پولس نمی‌توانست از این واضح‌تر باشد: اگر می‌خواهیم به خدمت خدا مشغول باشیم، باید ابتدا دل‌مشغولی‌مان کلام خدا باشد.

کلام خدا به ما نشان می‌دهد اولویتهای خدا چیست و چه چیزهایی برای خدا ارزش به حساب می‌آیند. کلام خدا به ما نشان می‌دهد چه چیزی دل خدا را می‌شکند و چه چیزی دلش را شاد می‌گرداند. کلام خدا به ما نشان می‌دهد خدا در جهان مشغول به چه کار است – در سراسر تاریخ و اکنون و امروز.

کتاب‌مقدس به ما می‌آموزد که خدا فراموش‌شدگان و کسانی را که در چشم دنیا وصلۀ ناجور هستند دوست دارد. کتاب‌مقدس ارزش شبانی نمودن خانواده‌مان را به ما نشان می‌دهد. کتاب‌مقدس سخاوت و بخشندگی سایر مسیحیان را به ما نشان می‌دهد (دوم قرنتیان ۸:‏۱-‏۷) و ما را می‌خواند تا با گشاده‌دستی از آنچه خدا به ما بخشیده است هدیه دهیم. کتاب‌مقدس حرمت جان انسانها را در گوش ما جار می‌زند و به ما دغدغه می‌دهد تا برای حفظ جان جنین‌ها بکوشیم. کتاب‌مقدس اعلام می‌کند نژاد و قوم و ملیت نباید مانعی بر سر راه اتحاد مسیحیان باشند، بلکه به عاملی زیبا و دلنشین برای وحدت مسیحیان تبدیل گردند. ما در کتاب‌مقدس برای هر کار نیک تجهیز می‌گردیم.

اگر در مطالعۀ کتاب‌مقدس به کندوکاو ادامه دهیم، به طلای ناب بیشتری دست می‌یابیم. می‌توان از پیلۀ مسیحیتی که حاضر نیست لحظه‌ای آسایش و راحت‌طلبی خود را بر هم زند بیرون آمد و چه بسیار کارها برای خدا انجام داد. اگر می‌خواهید برای مسیح زندگی کنید و تا آخر عمرتان و سپس برای ابدیت از او حظّ ببرید، در کتاب‌مقدس غوطه‌ور شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »