بنياد مسيحي ايرانيان
new

در پی اعتراضات گسترده مردم تشنه خوزستان اقشار مختلف از این اعتراضات حمایت کرده و بیانیه هایی صادر کردند.

● جمعی از زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ، با نگارش نامه‎‌ای ضمن حمایت از اعتراضات مردم خوزستان و لرستان، سرکوب معترضین را محکوم کردند. در بخشی از این نامه آمده است، «گلوله، سرب داغ و دروغ، پاسخ جمهوری اسلامی به هر اعتراض و فریادی است. اهمیتی ندارد از چه گروه، قومیت، دین و مذهب باشی و در اعتراض به چه موضوعی فریاد زده باشی، سرکوب گلوله و دروغ در انتظار ماست…».
● بیش از ۲۳۰ وکیل دادگستری با انتشار بیانیه ای از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند. در بخشی از بیانیه مذکور آمده است: «اینکه مردمان کهن دیاری همچون خوزستان که همیشه در بزنگاه‌های تاریخ سپر بلای ایران و ایرانی بوده‌اند این چنین از حقوق اولیه خود محروم شوند به خودی خود ناقض کرامت انسانی آن‌هاست، چه رسد به آنکه پاسخ مطالبات‌شان به جای عذرخواهی مسئولان و تلاش در رفع عاجلانه مشکل کمبود آب، سرکوب و تیراندازی باشد….».
● حسن صادقی، سعید اقبالی، مطلب احمدیان، سعید ماسوری و محمد علی (پیروز) منصوری، زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، طی نامه‌ای ضمن حمایت از اعتراضات مردم خوزستان، سرکوب معترضین را محکوم کردند. در بخشی از این نامه با اشاره به ریشه مشکلات خوزستان و سایر نقاط کشور آمده است، « اینها خود معلول علت بزرگتری است که عبارت از نظام مافیایی و سراسر فاسدی است که هیچ قانون حتی قانون نوشته خود را هم به رسمیت نمی‌شناسند و تنها برای بقا و حفظ نظام خود، کمترین حقی برای مردم و حاکمیت مردمی، یعنی مشارکت در سرنوشت خودشان، قائل نیست».
● کانون صنفی معلمان همدان با انتشار بیانیه ای از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کرد. این کانون با تاکید بر ایستادگی در کنار مردم خوزستان در بخشی از بیانیه خود نوشت؛ «هیچ انسانی در هیچ کجای این کره خاکی، شیوه برخورد با مردم رنج دیده و مظلوم خوزستان را فراموش نخواهد کرد…..».
● زندانی سیاسی آتنا دائمی، زندانی تبعیدی در زندان لاکان رشت با انتشار نامه ای حمایت خود را از اعتراضات گسترده مردم ایران اعلام کرد. او در بخشی از نامه خود نوشت: «اتحاد با شکوه اقوام ستمدیده جهت مقابله با ظلم و تبعیض خبری مسرت بخش بوده و هست آن هم برای ما زندانیانی که با انواع برچسب ها محکومیم به اینکه کنار مردم نباشیم و حسرت همراهی با معترضان را به دل داریم».
● زندانی سیاسی علی نوریزاد با ارسال پیامی از زندان تهران بزرگ اعلام کرد که برای حمایت از اعتراضات مردم خوزستان و برای رساندن صدای آنها در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زده و در پنجمین روز از اعتصاب خود بسر می برد. فاطمه ملکی مادر زندانی سیاسی علی نوریزاد از قطع تلفن پسرش در زندان تحت عنوان تنبیه بخاطر اعلام همبستگی وی با مردم خوزستان خبر داد.
● همزمان با گسترش اعتراضات سراسری و حمایت شهرهای مختلف از مردم تشنه خوزستان و مطالبات به حق آنان، و در وحشت از گسترش این اعتراضات به داخل زندان، سرکردگان زندان مرکزی ارومیه اقدام به برگزاری یک مانور سرکوبگرانه به منظور ارعاب زندانیان کردند. قاضی ناظر زندان مرکزی ارومیه در یک اقدام سرکوبگرانه تمامی اماکن زندانیان اعم از باشگاه، کتابخانه، خیاطی و کلاسهای آموزشی را بر روی زندانیان بسته و رفت و آمد بین بندها را هم بصورت کامل ممنوع کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »