بنياد مسيحي ايرانيان
new

در سال ۲۰۲۰، بیش از ۸۴۰۰ پناهجو از کانال مانش خود را به سواحل بریتانیا رسانده‌اند

آمار به دست آمده توسط یک خبرگزاری در بریتانیا نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰، بیش از ۸۴۰۰ پناهجو با عبور از کانال مانش (انگلش چنل) خود را به سواحل بریتانیا رسانده‌اند!

این آمار را خبرگزاری پرس‌اسوشیشن (PA) جمع‌آوری کرده و می‌گوید میزان عبور پناهجویان از دریا برای رسیدن به بریتانیا، نسبت به سال ۲۰۱۹، چهار برابر شده است.

این پناهجویان که شمار زیادی ایرانی هم در میان آنان بوده‌اند، از وسایل گوناگونی برای عبور از یکی از شلوغ‌ترین مسیرهای کشتی‌رانی جهان استفاده کرده‌اند.

نقطه اوج عبور پناهجویان از کانال مانش، ماه سپتامبر ۲۰۲۰ بود که دست‌کم ۱۹۵۱ پناهجو خود را از راه دریا به بریتانیا رساندند؛ این تعداد، بیشتر از مجموع پناهجویانی است که در طول سال ۲۰۱۹، موفق شدند از همین مسیر خود را به سواحل جنوبی بریتانیا برسانند.

در ماه اکتبر سالی که گذشت، یک خانوده کُرد ایرانی در تلاش برای عبور از دریا و رسیدن به بریتانیا، در ساحل فرانسه غرق شدند.

این واقعه، باعث خشم و اندوه بسیاری در دو کشور بریتانیا و فرانسه شد و توجه‌های زیادی را به معضل عبور پناهجویان از دریا جلب کرد!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »