بنياد مسيحي ايرانيان
new

در سال گذشته؛ ۱۴۷۴ کودک از مادران ۱۰ تا ۱۴ ساله متولد شدند

بر اساس گزارش سازمان ثبت احوال کشور در سال گذشته ۱۴۷۴ نوزاد از مادرانی ۱۰ تا ۱۴ متولد شده اند. همچنین در این آمار تعداد نوزادان متولد شده از مادران ۱۰ تا ۱۹ سال ۶۹ هزار و ۱۰۳ مورد عنوان شده است.
سازمان ثبت احوال کشور گزارشی در رابطه با تعداد کودکان متولد شده در سال گذشته را منتشر کرد.
بر اساس گزارش سازمان ثبت احوال کشور، در سال گذشته ۱۴۷۴ نوزاد از مادرانی متولد شده‌اند که خود بین ۱۰ تا ۱۴ سال داشته‌اند.
همچنین بر اساس این آمار طی مدت مذکور ۶۹ هزار و ۱۰۳ نوزاد از مادران گروه سنی ۱۰ تا ۱۹ ساله متولد شدند که گروه سنی پرخطر محسوب می‌شوند.
عموم موارد کودک‌همسری شامل ازدواج مردان با دختران کودک و نوجوان است. سال‌هاست که کودک‌همسری در کشور به عنوان یک معضل مطرح می‌شود و به رغم تلاش‌ های فعالان حقوق زن و فعالان مدنی، هنوز تغییری در قوانین ایجاد نشده و برای ازدواج کودکان منع قانونی آنچنانی وجود ندارد.
در ایران و براساس قانون، حداقل سن قانونی ازدواج برای دختران ۱۳ سال است، اما با موافقت پدر و «به شرط مصلحت، با تشخیص دادگاه صالح» می‌‌توان با دختران کوچک‌تر از ۱۳ سال هم ازدواج کرد.
در حالی قوانین رسمی کشور به ازدواج کودکان زیر ۱۳سال هم چراغ سبز نشان می‌دهد که ایران یکی از معدود کشورهایی است که قانون خانواده رسما ازدواج دختران کوچک‌تر از ۱۵ سال را مجاز می‌‌داند.
بررسی آمار سالانه حاکی از آن است که در دهه اخیر بیش از ۱۵ هزار دختر زیر ۱۵ سال در ایران فرزند به دنیا آورده‌اند، بعلاوه بنا به آمار سازمان ثبت احوال ایران، از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۹ در مجموع بیشتر از یک میلیون دختر زیر ۱۸ سال در ایران ازدواج کرده‌اند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »