بنياد مسيحي ايرانيان
new

در روز جشن ملی کانادا در ایالت آلبرتا به ۱۰ کلیسا حمله و خرابکاری شده است

در روز جشن ملی کانادا در ایالت آلبرتا به ۱۰ کلیسا حمله و خرابکاری شده است. پلیس این حملات را با خشم بومی‌ها از ‌کشف اجساد کودکان بومی و بی‌عدالتی سابقه‌دار مرتبط می‌داند.
کشف گورهای بی‌نام کودکان باعث شده که عده‌ای خواهان لغو جشن ملی “روز کانادا” در اول ژوئیه شوند.
جیسون کنی، رئیس کابینه آلبرتا (نخست‌وزیر دولت محلی) می‌گوید یکی از کلیساهایی که به آن حمله شده کلیسای انجیلی آفریقایی در شهر کلگری است. آقای کنی می‌گوید عبادت‌کنندگان این کلیسا همه از سرزمین‌هایی آمده‌اند که در آنها کلیساها خراب و سوزانده می‌شده است. او توییت کرده است:
“آنها با این امید به کانادا آمدند که در صلح و خداوند را پرستش کنند. بعضی از این پناهجویان سابق حالا با این حملات شوکه شده‌اند.”
علاوه بر نقش رنگی جای دست، عدد ۲۱۵ هم روی در کلیسا نوشته شده که به گفته کارآگاهان با “بخش‌های بسیار تاریک تاریخ کانادا” در نظام آموزشی مدارس شبانه‌روزی مرتبط است.
پلیس آلبرتا گفته وظیفه خود می‌داند که برای ایجاد “آشتی” و رفع “هراس چند نسل” تلاش کند اما در عین حال “خرابکاری‌هایی مانند این نه تنها غیرقانونی است بلکه باعث شکاف بیشتر و ایجاد ترس و خرابی بیشتر در شهرمان می‌شود.”
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »