بنياد مسيحي ايرانيان
new

در اسرائیل زدن ماسک دوباره اجباری شد

در اسرائیل شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ویژه نوع جهش یافته “دلتا” به شدت رو به افزایش است. وزارت بهداشت اسرائیل زدن ماسک را اکنون در محیط‌های بسته و اماکن باز با تراکم جمعیت زیاد اجباری کرده است.

اسرائیل اخیراَ در سطح بین‌المللی به “قهرمان واکسیناسیون” شهرت یافته بود اما اکنون گزارش‌های نگران‌کننده‌ای در ارتباط با افزایش شمار مبتلایان به کرونا از این کشور می‌رسد.

 

نوع جهش‌یافته ویروس کرونا موسوم به دلتا که از هند به سایر نقاط منتشر شده در داخل اسرائیل افزایش مشهودی نشان داده و دولت این کشور را مجبور کرده است محدویت‌های جدیدی  را وضع کند.

محدویت‌های کرونایی جدید دولت اسرائیل شامل ورزشکاران، افراد معلول و کودکان زیر هفت سال نمی‌‍‌‌شود.

مقامات اسرائیلی زدن ماسک را حتی در اماکن باز با تراکم جمعیت و رفت و آمد زیاد نیز اجباری کرده‌اند.

وزارت بهداشت اسرائیل با توجه به مراسم رژه دگرباشان جنسی که قرار است روز جمعه ۲۵ ژوئن (۴ تیر)  برگزار شود توصیه کرده است شرکت کنندگان در این کارناوال ماسک بزنند. انتظار می‌رود ۲۰۰ هزار نفر در مراسم رژه دگرباشان در اسرائیل شرکت کنند.

مقامات وزارت بهداشت در چهار روز گذشته از ابتلای ۱۰۰ نفر به کرونا در روز گزارش دادند. روز پنجشنبه این رقم حتی به ۲۲۷ مورد رسید.

ناچمن آش، سخنگوی امور مربوط به همه‌گیری کرونا در اسرائیل به  رادیوی دولتی این کشور گفته است احتمالاً افزایش ابتلا به کرونا بیشتر به دلیل شیوع ویروس جهش یافته “دلتا” Delta بوده که بسیار مسری گزارش شده است.

وبسایت “تاگس شاو” وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان گزارش داده است که نوع دلتای کرونا “قهرمان واکسیناسیون جهانی” اسرائیل را نگران کرده است.

نوع جهش‌یافته کرونا معروف به دلتا علیرغم میزان بالای واکسیناسیون و بازگشت به زندگی عادی در اسرائیل در حال گسترش است.

اسرائیل از بیم گسترش کرونای جهش یافته دلتا مرزهای خود را به روی گردش‌گران بسته است. در حالی که این کشور ۱۰ روز پیش زدن ماسک را هم لغو کرده بود.

در مجموع از ۹ میلیون ساکن اسرائیل حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در حال حاضر به طور کامل واکسینه شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »