بنياد مسيحي ايرانيان
new

درگیری شدید ارتش میانمار با مخالفان مسلح در مناطق مرزی با تایلند

درگیری‌های نظامی میان ارتش میانمار و گروه‌های مسلح و از جمله با اقلیت قومی کارن در شرق این کشور ابعاد وسیعی گرفته است. در جریان بمباران این منطقه، واقع در نزدیکی مرز میانمار با تایلند، ۲۴ هزار نفر آواره شده‌اند.
بامداد سه‌شنبه ۲۷ آوریل (هفتم اردیبهشت) درگیری نظامی شدیدی در مناطق مرزی شرق میانمار گزارش شده است. گفته می‌شود درگیری پس از تصرف یک پایگاه نظامی ارتش میانمار توسط گروه‌های مسلح وابسته به اقلیت کارن روی داده است.
خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی به درگیری‌های ارتش میانمار در مرز این کشور با تایلند پرداخته است. ساعت پنج بامداد روز سه‌شنبه ۲۷ آوریل نیروهای مسلح وابسته به اقلیت کارن یک پایگاه نظامی ارتش میانمار را به تصرف خود درآوردند.
پدو ساو تاو، رئیس بخش امور خارجی اتحادیه ملی کارن اعلام کرد که پایگاه نظامی یاد شده توسط نیروهای مسلح به آتش کشیده شده است. پس از آن ارتش میانمار با اعزام نیروهای کمکی به مصاف رزمندگان وابسته به اقلیت کارن رفته است.
از تعداد کشته‌ها و مجروحان این رویارویی نظامی گزارش دقیقی در دست نیست. اهالی روستاهای مجاور به خبرنگاران گفته‌اند که شاهد فرار هفت نفر از سربازان مستقر در این پایگاه نظامی به جنگل‌های پیرامون آن بوده‌اند.
اتحادیه ملی کارن در گزارش خود از وقوع درگیری‌‌های نظامی در نقاط دیگر این منطقه خبر داد. افزون بر آن گفته شد که طی چند روز گذشته و در اثر بمباران شدید این مناطق توسط ارتش میانمار دست‌کم ۲۴هزار نفر از ساکنان این منطقه ناگزیر به ترک خانه خود شده‌اند.
پس از کودتای نظامی روز اول فوریه ارتش علیه دولت آنگ سان سوچی، مردم این کشور دست به اعتراض زدند و برخی از اقلیت‌های ساکن میانمار به رویارویی مسلحانه با دولت کودتا روی آوردند. گفته می‌شود تا کنون در اثر سرکوب و درگیری‌ها بیش از ۷۵۰ نفر از شهروندان غیرنظامی میانمار جان باخته‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »