بنياد مسيحي ايرانيان
new

درخواست ۳۰ ایرانی از نخست‌وزیر اسرائیل برای تضعیف جمهوری اسلامی

چند فعال ایرانی در نامه‌ای به نفتالی بنت از او خواسته‌اند سیاست دوران نتانیاهو در قبال جمهوری اسلامی را ادامه دهد. این افراد خواهان حمایت اسرائیل از اعتراضات مردم ایران و کمک برای عبور از سد فیلترینگ شده‌اند.
حدود ۳۰ نفر از فعالان سیاسی و فرهنگی و برخی چهره‌های ورزشی ایرانی نامه‌ای به نخست‌وزیر جدید اسرائیل، نفتالی بنت نوشته و از او تقاضا کردند سیاست‌های نتانیاهو در قبال ایران را ادامه دهد.
نویسندگان این نامه همچنین از نخستوزیر اسرائیل خواسته‌اند “قاطعانه و همه‌جانبه از اعتراضات گروه‌های مختلف اما متحد مردم ایران” حمایت کند.
در این نامه که متن کامل آن در توییتر شبکه فرشگرد منتشر شده است، با بیان این که “جمهوری اسلامی شوربختانه در آستانه دستیابی به بمب اتمی” است از دولت اسرائیل خواسته شده تا به سیاست تضعیف این حکومت و به ویژه سپاه پاسداران ادامه دهد.
نویسندگان این نامه به سابقه دوستی دو ملت ایران و اسرائیل اشاره کرده و نوشته‌اند: «ما در انتظار روزی هستیم که دو ملت کهن ایران و اسرائیل در چارچوب “پیمان‌نامه کوروش” روابط عمیق سیاسی- فرهنگی و اقتصادی-تکنولوژیک برقرار کنند و باور داریم که آن روز از همیشه نزدیک‌تر است.
در این نامه همچنین از اسرائیل درخواست شده تا به رفع فیلترینگ در ایران کمک کند: «ما همچنین از شما می‌خواهیم تا توان تکنولوژیک اسرائیل را در راه کمک به ملت ایران برای عبور از سد فیلترینگ و سانسور جمهوری اسلامی به کار بگیرید.»
نویسندگان نامه با تاکید بر این که “ملت ایران” با سیاست‌های ضداسرائیلی و ضدیهودی جمهوری اسلامی موافق نیست، نوشته‌اند که باور دارند “ایران دموکراتیک با پشتوانه‌ی تاریخ و فرهنگ غنی خود، هم‌پیمان استراتژیک اسرائیل و عضوی سازنده از جامعه بین‌الملل در تأمین صلح و ثبات به‌خصوص در خاورمیانه خواهد بود.”
نفتالی بنت که در ماه گذشته با تشکیل یک دولت چند حزبی به دوران ۱۳ ساله نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو پایان داد در قیاس با سلف خود نسبت به سیاست دولت بایدن که از ادامه فشار حداکثری دوران ترامپ بر ایران فاصله گرفته کمتر مخالفت نشان می‌دهد و تاثیرگذاری بررویکرد دولت واشنگتن در قبال ایران را از طریق تعامل و مذاکرات فشرده بیشتر دنبال می‌کند. با این همه، دولت بنت نیز همچنان جمهوری اسلامی را با استناد به شعارها و رویکردهای آن، خطر اصلی برای امنیت و موجودیت اسرائیل تلقی می‌کند. ممانعت تمام و کمال از دستیابی جمهوری اسلامی به ظرفیت هسته‌ای و مقابله با سیاست‌های منطقه‌ای و موشکی تهران مولفه اصلی دولت بنت هم باقی مانده است.
در سال‌های گذشته کشتن برخی از متخصصان هسته‌ای و موشکی جمهوری اسلامی، ارسال ویروس استاکس‌نت به تاسیسات هسته‌ای نطنز و انفجار در این تاسیسات و نیزدستبرد به اسناد هسته‌ای جمهوری اسلامی از جمله مواردی بود که انجام آنها به اسرائیل نسبت داده شده و تلآویو رسماَ مسئولیت برخی از آنها را به عهده گرفته است.
نامه به نفتالی بنت را ۳۰ نفر امضا کرده‌اند که در میان آنها نام‌هایی همچون احمد باطبی، مریم معمار صادقی (مدیر شبکه توانا)، بیژن کیان (عضو حزب جمهوری‌خواهان امریکا و از طرفداران ترامپ)، امیرحسین اعتمادی (عضو فرشگرد) و مجید محمدی به چشم می‌خورد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »