بنياد مسيحي ايرانيان
new

درخواست یک زندانی سیاسی: فقط بگذارید یک بار دیگر مادرم را ببینم

یک زندانی سیاسی که هفدهمین سال دوران محکومیت حبس را در زندان یزد و در تبعید بدون برخورداری از حتی یک روز مرخصی سپری می‌کند، با انتشار نامه‌ای از نهادهای حقوق بشری ایرانی و بین‌المللی درخواست استمداد کرده است.
به گزارش آواتودی، قادر محمدزاده ۴۵ ساله و از اهالی شهرستان بوکان در آذربایجان غربی، به اتهام “همکاری با یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۲۰ سال حبس و تبعید به زندان یزد محکوم شده‌ که در حال حاضر مدت ۱۶ سال و ۶ ماه از دوران محکومیت را سپری کرده است.
وی در نامه‌ای که توسط هه‌نگاو انتشار یافته، درباره وضعیت پرونده خود از انتساب اتهام قتل مامور نیروی انتظامی خبر داده و می‌گوید؛ در حالی که قتلی مرتکب نشده، قاضی پرونده بدون هیچ دلیل و مدرکی و با قرعه‌کشی میان وی و یک زندانی دیگر، او را به یک فقره دیه کامل مرد مسلمان محکوم کرده و اکنون پس از گذشت ۱۷ سال و ارائه چندین مورد درخواست آزادی مشروط و مرخصی، با مخالفت دادستانی مهاباد روبرو شده و از آزادی و مرخصی وی ممانعت به عمل آورده‌اند.
این زندانی سیاسی با اشاره به اینکه تا زمانی که این دیه را پرداخت نکند، از عفو و حق مرخصی محروم است، عنوان می‌کند؛ بارها دست به اعتصاب غذای طولانی مدت زده است، اما تاکنون هیچ اقدامی برای آزادی و یا اعزام به مرخصی او صورت نگرفته است.
آقای محمدزاده با بیان اینکه یک‌سوم عمر مفید خود را پشت میله‌های زندان سپری کرده‌، در نامه خود از نهادهای حقوق بشری ایرانی و بین‌المللی درخواست استمداد کرده تا بتواند مادر سالخورده‌ خود را که ۱۷ سال در انتظار آزادی وی به سر می‌برد و مدت ۷ سال است که با او ملاقاتی نداشته را یک بار دیگر ببیند.
وی اواخر آذر ماه ۱۳۸۴ توسط نیروهای اداره تروریستی اطلاعات شهرستان بوکان بازداشت و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی توسط دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام “محاربه” از طریق “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به اعدام محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان به ۲۰ سال حبس و تبعید به زندان مرکزی یزد تغییر پیدا کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »