بنياد مسيحي ايرانيان
new

درخواست «قطع دست» برای مجازات پنج عضو «باند سرقت ۲۲ خانه در تهران»

اعضای باند پنج نفره‌ای که به «۲۲ خانه در تهران دستبرد زده بودند»، به درخواست شاکی‌های پرونده برای «قطع دست» در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند.
به گزارش رسانه‌های ایران، در جریان دادگاه رسیدگی به اتهامات این پنج نفر که روز ۲۸ فروردین در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، هشت نفر از شاکی‌های پرونده حضور داشتند و برای متهمان درخواست «اشد مجازات» کردند.
شش شاکی پرونده گفته‌اند که خواستار بازگرداندن اموال‌شان هستند، در غیر این صورت، درخواست «قطع دست» سارقان را دارند.
رسیدگی به این پرونده از سال ۹۲ به‌دنبال چندین فقره شکایت مبنی‌بر سرقت از خانه‌هایی در غرب تهران آغاز شده بود. یافته‌های اولیه پلیس آگاهی حاکی از شیوه مشابه دستبردهای انجام گرفته بود و فرضیه سریالی بودن این سرقت‌ها را قوت بخشید.
سارقان شبانه و در غیاب صاحبخانه‌ وارد خانه‌هایی در محله بلوار فردوس، مرزداران و تهرانسر شده و پس از شکستن گاوصندوق، پول، طلا و دلارها را سرقت کرده بودند.
با این حال، گزارش‌ها از جلسه دادگاه حاکی است که متهمان پرونده تنها به پنج تا شش فقره سرقت اعتراف کرده‌اند و هیچ‌یک اتهام «۲۲ فقره» سرقت را نپذیرفتند.
با استفاده از گزارش روزنامه جام جم و رکن
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »