بنياد مسيحي ايرانيان
new

درخواست روسیه از ایران: “به‌ زودی” را دقیقا اعلام کنید

میخائیل اولیانوف، نماینده وزارت امور خارجه روسیه در مذاکرات کمیسیون برجام خواستار ابهام‌ زدایی از “به‌ زودی” شده است. این در حالی است که علی باقری در سفر به بروکسل از اعلام تاریخ بازگشت ایران در هفته جاری سخن گفته بود.
به‌رغم فشارهای بین‌ المللی، جمهوری اسلامی همچنان از اعلام تاریخ دقیق شروع دور هفتم مذاکرات ناظر بر احیای برجام در وین سر باز می‌زند.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه ۳۰ اکتبر در ارتباط با مناقشه هسته‌ ای با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، بوریس جانسون، نخست‌ وزیر بریتانیا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار و گفت‌ وگو کرده بود.
رهبران چهار کشور یاد شده رسما از جمهوری اسلامی درخواست کرده‌ بودند که بی درنگ به پشت میز مذاکرات برجام در وین باز گردد.
علی باقری، معاون حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر هفته گذشته خود به بروکسل، اعلام کرده بود که تاریخ دقیق بازگشت جمهوری اسلامی ایران در هفته پیش‌ رو اعلام می‌شود.
پیش از او، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نیز اعلام کرده بود که هیات مذاکره کننده این کشور در ماه نوامبر برای ادامه گفت‌وگوها به وین باز می‌گردد.
باید یادآور شد که جمهوری اسلامی بر آن است تا پیش از برگزاری شورای حکام آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی دور هفتم مذاکرات ناظر بر احیای برجام را آغاز کند.
در همین رابطه، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام، مجددا از جمهوری اسلامی درخواست کرده است از “به‌زودی” ابهام‌زدایی کرده و تاریخ دقیق بازگشت به مذاکرات برجام را اعلام کند.
اولیانوف در یک پست توییتری به دیدار روز ۲۷ اکتبر علی باقری با مقامات اتحادیه اروپا اشاره کرده و گفته است که قرار بر اعلام تاریخ شروع مذاکرات در “هفته آینده” بوده و نه “به‌ زودی”.
سرگئی ریابکوف، معاون وزارت امور خارجه روسیه و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه این کشور نیز طی هفته‌ های گذشته بر بازگشت سریع جمهوری اسلامی به مذاکرات وین تاکید کرده بودند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »