بنياد مسيحي ايرانيان
new

درخواست روحانی از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف آب در پی خالی ماندن سدها

رئیس جمهور ایران با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی منابع آبی ایران از مردم خواست که امسال «بیش از» سال‌های گذشته در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.
به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز پنج‌شنبه، نهم اردیبهشت، در مراسم بهره‌برداری از چند طرح‌ صنعت آب با اشاره به خشکسالی پیش رو در سال جاری گفت: «بسیاری از ظرفیت سدهای ما امروز خالی است و نیروگاه‌های برقی-آبی کشور امسال دچار مشکلاتی می‌شوند.»
غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر، اوایل اردیبهشت‌ماه از کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی بارندگی در سال جاری خبر داده و گفته بود: «تابستان امسال سخت نیست، بسیار سخت است.»
به گفته آقای رخشانی مهر، «علاوه بر کاهش بارندگی‌ها و محدودتر شدن استفاده از پتانسیل نیروگاه‌های برق-آبی، افزایش دما، شرایط کرونایی کشور، استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز موجب شده تا امسال، تراز تولید و مصرف برق به‌هم خورده و منفی شود.»
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران هم ششم اردیبهشت با اشاره به احتمال قطع برق در تهران همزمان با گرم شدن هوا، بر ضرورت تامین برق مطمئن و پایدار ١٢۴ بیمارستان تهران تاکید کرده بود.
همزمان با خیز دوباره کرونا در ایران آمار بیماران مبتلا به کرونا و موارد بستری در کشور به ویژه در تهران طی هفته‌های گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
ابوالقاسم حسین‌پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها هم ۱۴ فروردین با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی بارندگی در کشور سال گذشته گفته بود که تا پایان سال ۹۹ تنها چهار استان کشور بارش‌ نرمال داشته‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »