بنياد مسيحي ايرانيان
new

دبیرکل سازمان ملل سرکوب و نقض آزادی عقیده و بیان در ایران را محکوم کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد از حکومت ایران خواسته است تا تمامی افرادی را که به دلیل استفاده مشروع از آزادی عقیده و بیان و برگزاری اجتماعات مسالمت آمیز به صورت «خودسرانه» بازداشت شده‌اند آزاد کند.
«آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، در گزارش تازه خود از وضعیت حقوق بشر در ایران از حکومت جمهوری اسلامی خواست درباره استفاده از قوه قهریه مرگبار علیه معترضان و نیز گزارش‌ها درباره شکنجه و مرگ زندانیان در بازداشت، تحقیقاتی مستقل انجام دهد.
او از حاکمیت ایران خواسته است: «از تحقیقات سریع، شفاف و مؤثر توسط یک نهاد مستقل و بی‌طرف در مورد استفاده از زور بیش از حد و مرگ‌آور، از جمله در جریان اعتراض‌ها، و همچنین در مورد مرگ‌ها در بازداشت، و اتهامات شکنجه یا سایر بدرفتاری‌ها اطمینان حاصل کند، و متهمان را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.»
بر اساس این گزارش، دبیرکل سازمان ملل از جمهوری اسلامی ترغیب کرده تا همه کسانی را که به دلیل استفاده از حق «آزادی عقیده و بیان» بازداشت شده‌اند آزاد کند، و مجازات اعدام بویژه درمورد مجرمان کودک را لغو نماید.
محافظت از حقوق تمامی اقلیت‌های قومی و مذهبی و همچنین تضمین حق آزادی بیان برای مدافعان حقوق بشر، وکلا، روزنامه‌نگاران، نویسندگان، هنرمندان و فعالان محیط زیست از دیگر توصیه‌های پیشنهادی آمده در گزارش جدید دبیرکل سازمان ملل متحد به حاکمیت ایران است.
گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد بر اساس یک قطعنامه مصوب در مجمع عمومی این سازمان و همچنین بر اساس اطلاعات رسیده از منابع مختلف، از جمله خود حکومت جمهوری اسلامی تدوین شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »