بنياد مسيحي ايرانيان
new

داروی خوراکی شرکت «مرک» احتمال بستری شدن ناشی از کرونا را نصف می‌ کند

شرکت داروسازی مرک می‌ گوید قرص تولید این شرکت در آزمایش‌ های بالینی توانسته میزان موارد بستری در افرادی را که به ویروس کرونا مبتلا هستند تا ۵۰ درصد کاهش دهد. در صورتی که در مراحل بعدی نیز کارایی این دارو به اثبات برسد، پیشرفت بزرگی در مسیر کنترل همه‌ گیری کرونا حاصل شده است.
«محبت نیوز»- شرکت بزرگ داروسازی آمریکایی «مِرک» و شریکش «ریجبک بیوتراپیوتیکس» اعلام کردند که قرص آزمایشی‌ شان برای مقابله با کووید-۱۹، نتایج قانع‌ کننده‌ ای داشته است و هر چه زودتر برای دریافت مجوز مصرف اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا تقاضا خواهند کرد.
قرص «مولنوپیراویر»، خطر بستری شدن یا مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را تا ۵۰ درصد کاهش داده است.
این مطالعه ۷۷۵ فرد بزرگسال مبتلا به کرونا با علائم خفیف تا متوسط را که به دلیل مشکلاتی مانند چاقی، دیابت یا بیماری‌های قلبی در معرض خطر بیشتری هستند، مورد بررسی قرار داده است. نتایج این مطالعه هنوز توسط پژوهشگران مستقل ارزیابی نشده است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک گروه مشاوره پزشکی مستقل که مطالعات را تحت نظر داشته توصیه کرده است آزمایش‌های فاز سوم متوقف شوند، چرا که نتایج به دست آمده تا آن زمان به اندازه کافی قوی بود و ادامه مطالعات از لحاظ اخلاقی منطقی به نظر نمی‌رسید.
در صورت تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای صدور مجوز استفاده اضطراری، این اولین داروی خوراکی خواهد شد که می‌تواند در مبارزه جهانی با همه‌ گیری کووید-۱۹ نقش مهمی ایفا کند.
سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا چند هفته پس از دریافت تقاضا، تصمیم خود را مبنی بر تأیید یا رد این دارو اعلام خواهد کرد. گفته شده که به محض صدور مجوز، این قرص آماده ورود به بازار خواهد بود.
ایالات متحده در حال حاضر یک داروی ضد ویروسی به نام رمدسیویر را تایید کرده که به صورت وریدی برای کسانی که به صورت شدید با بیماری کرونا درگیر هستند، تزریق می‌شود. در صورتی که قرص تولیدی شرکت مرک بتواند مجوزهای لازم را کسب نماید، تحولی چشمگیر در مسیر مقابله و کنترل همه‌ گیری کرونا حاصل شده است.
در اختیار بودن یک قرص خوراکی برای بیماران در ابتدای ظهور علائم کووید مدت‌ها است که به هدف مهم برای کنترل کردن امواج آینده عفونت کرونا و کاهش پیامدهای پاندمی آن بدل شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »