بنياد مسيحي ايرانيان
new

دادگستری اردبیل از بازداشت «مقصرِ» کشته‌ شدن خرس در اردبیل خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل روز سه‌شنبه از دستگیری فرد «مقصر» در کشته‌ شدن یک قلاده خرس در یکی از روستاهای شهرستان نمین خبر داد.
خبر بازداشت این فرد پس از آن اعلام می‌شود که روز دوشنبه، پنجم اردیبهشت، خبر رسید که گروهی از اهالی روستای کنازق شهرستان نمین در استان اردبیل پس از تعقیب یک قلاده خرس «برای مهار» آن، باعث شکستگی استخوان پا و لگن و آسیب ستون فقرات این جاندار شده و در نهایت مرگ او را رقم زدند.
حسین کثیرلو، مقام قضایی، رفتار برخی روستاییان منطقه با این خرس و استفاده از ادوات کشاورزی برای مهار آن را «غیرحرفه‌ای» توصیف کرده، اما تنها «یک نفر» را «مقصر» کشته‌ شدن آن معرفی کرده است.
به هویت این فرد اشاره‌ نشده، اما اعلام شده که خودروی وی نیز ضبط شده است.
در روز حادثه حسن قاسم‌پور، مدیرکل محیط زیست استان اردبیل، اعلام کرد که در پی اعلام حضور یک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای کنازق شهرستان نمین در روز جمعه، دوم اردیبهشت، مأموران یگان حفاظت محیط زیست به این منطقه رفته‌اند، اما پیش از آن اهالی روستا با «روش‌ها و رفتارهای نامناسب» آسیب‌های جدی به او زده بودند.
به گفته آقای قاسم ‌پور، این خرس پس از بیهوشی با اسلحه به کلینیک حیات وحش منتقل شده، اما به دلیل شدت جراحات در ناحیه ستون فقرات و خونریزی داخلی جان باخته‌ است.
حادثه آزار دادن این خرس همزمان با انتقاد گسترده از مرگ یک پلنگ سرگردان در شهر قائم‌ شهر با شلیک ماموران پلیس در روز یکشنبه، چهارم اردیبهشت، منتشر شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »