بنياد مسيحي ايرانيان
new

دادگاه رسیدگی کننده به پرونده «دختر آبادانی» مامور حراست را تبرئه کرد

مهدی کاظمی، مامور حراست پالایشگاه آبادان، در پرونده مشهور به دختر آبادانی تبرئه شده است.
روز جمعه، دوم آبان، ویدئویی از یک درگیری منتشر شد که نشان می‌داد بهاره چشم‌ براه، زن جوانی در شهر آبادان با «صورت خونی توسط دو زن دیگر روی زمین خوابانده شده» و یک مامور حراست با باتوم بالای سر او ایستاده، پایش را روی بدن او می‌گذارد و سپس اقدام به لمس سینه زن مجروح می‌کند.
پس از بازتاب منفی گسترده این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی، مقام‌های قضایی آبادان پیش از این از بازداشت این مامور حراست خبر دادند.
با این حال، خبرگزاری هرانا گزارش داده است که شعبه ۷ دادیاری آبادان این مامور حراست را تبرئه کرده است.
در تصویری که از حکم صادره در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، علت تبرئه این متهم «فقدان ادله کافی» ذکر شده است.
تبرئه این مامور در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این صادق مرادی، رئیس دادگستری استان خوزستان، گفته بود مامور حراست «اقدام به کار بسیار ناشایستی کرده» و به پرونده او رسیدگی خواهد شد.
دادگاه همچنین برای بهاره چشم‌ براه که در این درگیری به شدت مجروح شده بود، قرار جلب به دادرسی صادر کرده و او را متهم به «ورود به زور، ایراد ضرب و جرح و آتش‌سوزی عمدی» کرده است.
بابک پاک‌نیا، وکیل این شهروند در چند توییتی که در این باره منتشر کرده، نوشته است که صدور حکم قرار جلب «بدون تشکیل جلسه و ابلاغ» صورت گرفته است و قاضی با استناد به فیلم رای صادر کرده است.
مقام‌هایی قضایی خوزستان پیش از این از دلایلی چون اقدام به سرقت توسط دختر جوان، تسویه حساب مالی، دعوای خانوادگی و شخصی را به عنوان دلایل این ماجرا نام برده بودند.
در همین حال در رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر تجاوز یک فرد به این دختر و تلاش او برای رفع مزاحمت این فرد به عنوان عامل اصلی درگیری نام برده شده که این موارد توسط مقام‌های قضایی تکذیب شده.
با این حال آقای پاک‌نیا خبر داده است که «موضوع مسائل اخلاقی هنوز در دادگاه مطرح رسیدگی است».
پیش از این بهاره چشم‌براه با حضور در یک برنامه تلویزیونی وادار به اعترافات اجباری شده بود.
او در این فیلم که دو روز پس از پخش ویدئوی درگیری منتشر شد، گفت که رسانه‌های خارجی در حال «شایعه‌پردازی» هستند.
در این پرونده دادگاه برای دو نفر دیگر از افرادی که در درگیری حضور داشتند و اقدام به ضرب و جرح بهاره چشم‌ براه کرده بودند، قرار جلب صادر کرده است.
پیش از این، حسن نوروزی، نایب رییس کمیسیون حقوقی قضایی با اشاره به انتشار فیلم ضرب و جرح یک زن در آبادان گفته بود که انتشار این فیلم «جرم محسوب می‌شود» و منتشرکننده آن باید «مجازات شود».
تاکنون گزارشی درباره شناسایی این فرد منتشر نشده است.
منبع: هرانا، برنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »