بنياد مسيحي ايرانيان
new

خودکشی مرد جوان ۳۷ ساله در استان ایلام

یک مرد جوان با سن ۳۷ سال، ساکن توابع شهرستان ایلام در پی محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیت از حق نشاط در پی مصرف قرص برنج جان خود را از دست داد.
به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، روز جمعه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹، یک مرد ساکن سرابله از توابع استان ایلام، متولد: ۱۳۶۲ – در پی مصرف قرص برنج و اقدام به خودکشی جان باخت.
این جوان لحظاتی پیش از خودکشی و مصرف قرص برنج با انتشار ویدئویی در فضای مجازی از تصمیم خود پرده برداشت و از خانواده و دوستان خود درخواست حلالیت کرده بود.
در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.
محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند.
همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »