بنياد مسيحي ايرانيان
new

خطیب زاده: آمریکا کماکان توافق برجام را نقض می‌کند .

سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید ایالات متحده «ادعا می‌کند» آماده بازگشت به برجام است، اما همچنان نه تنها «به نقض این توافق، بلکه به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نیز ادامه می‌دهد».
سعید خطیب زاده این اظهارات را در واکنش به تحریم‌های اعلام شده جدید آمریکا علیه یک ایرانی به نام محمدعلی حسینی و چهار شرکت وابسته به او به‌ دلیل مشارکت در تدارکات برنامه موشکی ایران و همکاری با مرکز تحقیقات جهاد خودکفایی سپاه و سازمان صنایع دفاعی ایران مطرح کرده است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه روز چهارشنبه خود تاکید کرده بود که تصمیم به اعمال این تحریم‌ها، در واکنش به حملات موشکی اخیر سپاه پاسداران به اربیل، حملات موشکی شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی عربستان و امارات اتخاذ شده است.
سعید خطیب‌زاده روز پنج‌شنبه این تحریم‌ها را که ارتباطی به فعالیت اتمی ایران ندارند نشانه دیگری از «سوءنیت دولت آمریکا در قبال مردم ایران» نامیده و گفت که این «برخلاف ادعاهای دولت کنونی آمریکا است».
واکنش اتهامی جمهوری اسلامی پس از آن رسانه‌ای می‌شود که کاخ سفید تاکید کرد این تحریم‌های جدید حتی با وجود احیای احتمالی برجام نیز برقرار خواهند بود.
مذاکرات ایران و غرب درباره احیای برجام مدت‌ها است به‌ دلیل درخواست‌های غیربرجامی ایران به بن ‌بست خورده است.
تهران خواستار خروج سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا، تضمین ایالات متحده به عدم خروج مجدد از برجام و رفع همه تحریم‌ها توسط واشینگتن شده است.
یک منبع آگاه نزدیک به مذاکرات احیای برجام در وین نیز به رادیوفردا گفته تعهد دادن حکومت جمهوری اسلامی برای توقف پیگیری طرح «انتقام» مرگ قاسم سلیمانی، یکی از شروط اصلی خارج‌ کردن سپاه از فهرست تروریستی دولت آمریکا است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »