بنياد مسيحي ايرانيان
new

خروج ۱۸ هزار پناهجوی افغان از طریق فرودگاه کابل

خبرگزاری رویترز به نقل یک کارمند ناتو گزارش داد، از زمانی که طالبان قدرت را در افغانستان در دست گرفته، ۱۸۰۰۰ پناهجو از طریق فرودگاه کابل توانسته‌ اند از این کشور خارج شوند. قرار است تلاش‌ها در این راستا تشدید شود.
«محبت نیوز»- خبرگزاری رویترز به نقل یک کارمند ناتو گزارش داد، از زمانی که طالبان قدرت را در افغانستان در دست گرفته است، ۱۸۰۰۰ پناهجو از طریق فرودگاه کابل توانسته‌ اند از این کشور خارج شوند. قرار است تلاش‌ها در این راستا تشدید شود.
به نوشته دویچه وله، این مقام که نخواسته هویتش فاش شود افزود، بسیاری از مردم همچنان مقابل فرودگاه به سر می‌برند و در کمال نا امیدی به دنبال فرصتی برای ترک افغانستان هستند. به گفته او قرار است تلاش‌ها برای خروج افراد در چند روز آینده تا دو برابر افزایش یابد.
رویترز همچنین به نقل از یک مقام کاخ سفید آمریکا گزارش داد که روز جمعه ۲۹ مرداد حدود ۳ هزار نفر از جمله ۳۵۰ شهروند آمریکایی با ۱۶ پرواز C-۱۷ از فرودگاه بین‌المللی کابل خارج شده‌اند.
به گفته او شمار افرادی که از روز ۱۴ اوت تا به امروز از سوی ارتش آمریکا از افغانستان خارج شده‌اند به ۹هزار نفر رسید. این افراد شامل “اعضای خانواده شهروندان ایالات متحده، متقاضیان ویزای مهاجرتی ویژه و خانواده‌های آنها و شهروندان افغان هستند که جانشان در خطر است”.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »