بنياد مسيحي ايرانيان
new

خروج قطاری از ریل در مصر باعث مرگ دست‌کم ۱۱ نفر شد

خروج قطار از ریل در مصر پدیده جدیدی نیست. وضعیت نابسامان ریل‌ها در مصر بارها باعث وقوع حادثه‌های مرگبار در این کشور شده است. در آخرین نمونه از این حوادث، خروج قطار از ریل باعث مرگ ۱۱ نفر و مصدومیت ۹۸ نفر شده است.
وزارت بهداشت مصر اعلام کرده است که روز یکشنبه ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) در اثر خارج شدن چهار واگن یک قطار از ریل دست‌کم ۱۱ نفر کشته و حدود ۱۰۰ نفر مجروح شده‌اند.
حادثه در استان قلیوبیه روی داده است. علت خروج قطار از ریل و وقوع این حادثه هنوز ناروشن است. این سومین حادثه خروج قطار از ریل در مصر ظرف یک ماه گذشته است.
سایت “تاگس‌شاو” وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز دوشنبه ۱۹ آوریل با انتشار گزارشی درباره حادثه خروج این قطار به دیگر حوادث مشابهی اشاره کرده است که اخیرا در مصر روی داده‌اند.
خروج قطار از ریل، استان قلیوبیه، ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
چند روز پیش قطاری در شمال استان منیا از ریل خارج شده و باعث مصدومیت ۱۵ نفر شده بود. پیش از آن نیز در اثر تصادم دو قطار در نزدیکی اسیوط، ۱۹ نفر جان خود را از دست داده و حدود ۱۸۰ نفر مجروح شده بودند.
مرگبارترین حادثه اما به سال ۲۰۰۲ بازمی‌گردد. در آن هنگام آتش‌سوزی در یک قطار باعث مرگ بیش از ۳۶۰ نفر شد.
گفته می‌شود فرسوده بودن قطارها و همچنین عدم‌رسیدگی به ریل‌ها از جمله عواملی هستند که باعت تکرار چنین حوادثی در مصر می‌گردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »