بنياد مسيحي ايرانيان
new

خداحافظی پیروزمند شیرزنی مسیحی، رهبری مقتدر، انسانی دلسوز، صدراعظمی باهوش، همسری مهربان و…..

نمایندگان مردم آلمان فدرال با شش دقیقه تشویق مداوم و تحسین «رهبر جهان آزاد» را بدرقه کردند، رهبری که از ۲۶ مارس ۲۰۱۴ تا لحظه وداع طولانی‌ترین دوره تصدی دولت را در بین سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آن خود کرد.
آنگلا مرکل پس از ۱۸ سال سُکان داری قدرتمندترین حزب آلمان یعنی «حزب دموکرات مسیحی» با این جمله از قدرت کناره گیری کرد:
«من برای صدراعظم شدن زاده نشدم، من همیشه آرزویم این بوده که در مشاغلی که به‌عهده می‌گیریم، مسئولانه عمل کنم و آنها را آبرومندانه ترک کنم».
با لبخندی سرشار از مهربانی و رضایت جایگاهی را ترک کرد که شاید کمتر رهبری (حداقل در جهان سوم) بدون خونریزی آنرا ترک کند. تصمیم‌های حکیمانه، مواضع و عملکردهای انساندوستانه و خدمات ارزشمندی که طی ۱۸ سال گذشته، خانم مرکل را به دومین شخص قدرتمند جهان تبدیل کرد، و این بالاترین رتبه و جایگاهی است که یک زن تاکنون بدان دست یافته است.
مرکل با اعتباری بی پایان از محبوبیت و احترام و بدون آنکه یک سنت به ثروت مادی خود بیافزاید یا بر املاک دولتی دست اندازی کند با قدرت وداع کرد تا همچنان در همان خانه کوچک سالیان گذشته در کنار همسرش زندگی کند.
ارزش‌ها و پرنسیپ های بنیادین و اساسی که خانم مرکل با اتکاء به آنها، توانست یک چنین کارنامهٔ درخشانی را در زندگی سیاسی و دوران رهبری اش، از خود به جای بگذارد و به الگویی بی بدلیل در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی، تبدیل گردد، بدون تردید از وفاداری و ایمان عمیق قلبی او به محبت مسیح و عشق و انسانیتی که در ایمان به او در دل دارد، سرچشمه گرفته است.
حزب دمکرات مسیحی ایران در نهایت احترام، نسبت به این بانوی بزرگ و رهبر ارزشمند دنیای سیاست، از خدمات انسانی و فراموش نشدنی ایشان در هدایت و ارتقاء زندگی مردم آلمان و جهان و نیز حمایت از حقوق بسیاری از اقشار پائین جامعه و بویژه پناهندگان، در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ، قدردانی و تشکر می‌نماید.
با این امید که در دیگر کشورها و در سال‌های آینده، هر چه بیشتر شاهد حضور چنین زنان تأثیرگذار، دلسوز و مقتدری در دنیای سیاست باشیم تا به کمک آنها بتوانیم دنیایی عادلانه تر، سالم تر، امن تر و انسانی تر برای همهٔ مردم جهان بسازیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »