بنياد مسيحي ايرانيان
new

خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در دادسرای نظامی تهران حاضر شدند

حامد اسماعیلیون، دندان‌پزشک و نویسنده مقیم کانادا که همسر و دخترش را در جریان سرنگونی هواپیمای اوکراینی از دست داد، از حضور خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس ۷۵۲ در دادسرای نظامی تهران خبر داده است.
آقای اسماعیلیون در صفحه فیسبوک نوشت که روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه، جلسه‌ای در دادسرای نظامی تهران با حضور خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی و همچنین صادق عرب‌زاده، بازپرس پرونده و معاون دادستان نظامی برگزار شد.
او می‌افزاید، طبق توضیح بازپرس قرار نهایی صادر شده است و منتظر تعیین تاریخ دادگاه هستند بدون این‌که هیچ‌یک از وکلای خانواده‌ها به پرونده دسترسی داشته باشند.
هواپیمای اوکراینی با شماره پرواز پی‌اس ۷۵۲، در تاریخ ۱۸ دی‌ماه‌ پارسال با شلیک دست‌کم دو موشک پدافند سپاه پاسداران سرنگون شد و تمام ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند.
سپاه پاسداران بعد از چند روز پنهان‌کاری، سرانجام تحت فشار جامعه جهانی اقرار کرد که این هواپیما با موشک‌های سپاه ساقط شده است، اما علت آن را «خطای انسانی» اعلام کرد.
با وجود این، دولت‌های کانادا و اوکراین بارها تاکید کرده‌اند که جمهوری اسلامی تاکنون به وعده‌هایش در مورد پاسخ‌گویی کامل و روشن شدن حقیقت عمل نکرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »