بنياد مسيحي ايرانيان
new

خامنه‌ای ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرد؛ «اصراری به بازگشت آمریکا به برجام نیست»

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه اعلام کرد که ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران «ممنوع» است و نباید ساخت واکسن در داخل کشور مورد «انکار» قرار بگیرد.
او همچنین در زمینه فعالیت اتمی ایران چنین اظهار نظر کرد که جمهوری اسلامی اصراری به بازگشت ایالات متحده به برجام ندارد و بازگشت آمریکا تنها زمانی برای این حکومت معنا پیدا می‌کند که تحریم‌ها لغو شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی خامنه‌ای در یک سخنرانی تلویزیونی که روز جمعه، ۱۹ دی، پخش شد، گفت: «اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند، واکسن درست کرده بودند، وضعیت خودشان این گونه نبود.»
این در حالی است که فایزر به عنوان یک کمپانی آمریکایی توانست نخستین واکسن موثر برای ویروس کرونا را در مدتی بی‌سابقه یعنی یک سال تولید کند و تزریق این واکسن با تایید کارشناسان جهان چند هفته‌ای است که در چندین کشور آغاز شده و باقی کشورها نیز در صف خرید آنها هستند.
علی خامنه‌ای در ادامه دو کشور آمریکا و بریتانیا را به «امتحان» کردن واکسن روی «ملت‌های دیگر» متهم کرده و افزود که «به این‌‌ها اعتماد و اطمینان هم نیست.»
اما او در حالی واردات واکسن آمریکایی و بریتانیایی به ایران را ممنوع اعلام می‌کند که عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، به تازگی گفت که تهران پیش‌پرداخت خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن کرونا از طریق برنامه «کوواکس» را به حساب کارزار سازمان جهانی بهداشت واریز کرده است.
علی خامنه‌ای در سخنرانی نوروزی خود نیز مدعی شده بود که «بخشی از این ویروس مخصوص ایران تولید شده است». حکومت ایران شواهد و مدارکی از این امر ارائه نکرده است.
محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه، هم ادعا کرده که شرکت‌های تولیدکننده واکسن کرونا معتقدند «جمعیت دنیا زیاد است و باید ۲۰ درصد از جمعیت کاسته شود».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »