بنياد مسيحي ايرانيان
new

خامنه‌ای ایرانیان را از مهم‌ترین واکسن‌های کرونا محروم کرد

علی خامنه‌ای با ممنوع کردن ورود "واکسن آمریکایی و انگلیسی" ایرانیان را از سه واکسنی که تا کنون مجوز گرفته‌اند محروم کرد. او می‌گوید بازگشت آمریکا به برجام مسئله ایران نیست و باید "فرض کنیم تحریم رفع نخواهد شد".

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۹ دی و در سالروز تظاهراتی که یک سال پیش از سقوط حکومت پهلوی در شهر قم انجام شد بار دیگر بر طبل دشمنی با غرب کوبید و این بار این عناد را به حد محروم کردن ایرانیان از سه واکسن مهمی که مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند کشاند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، علی خامنه‌ای در این سخنرانی با تاکید بر ممنوعیت ورود “واکسن آمریکایی و بریتانیایی” به ایران گفت: «اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان پیش نمی‌آمد.»

شرکت‌های داروسازی آمریکا و بریتانیا از تولید کنندگان سه واکسنی هستند که پیش از دیگران مجوز سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده‌اند و استفاده از آنها در بسیاری از کشورها آغاز شده است.

واکسن کرونای بیون‌تک- فایزر محصول مشترک دو شرکت آلمانی و آمریکایی نخستین واکسنی است که مجوز گرفته و تا کنون میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف دوز اول آن را دریافت کرده‌اند.

واکسن شرکت آمریکایی مدرنا و واکسن اکسفورد آسترازنکا که تولید مشترک بریتانیا و سوئد است هم در روزهای گذشته مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند.

پیش از این مسئولان ارشد جمهوری اسلامی که به دلیل تعلل در تلاش برای خرید واکسن با اعتراض شدید افکار عمومی و شهروندان روبرو بودند مدعی شدند که برای خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن از طریق سازوکار سازمان بهداشت جهانی برای توزیع عادلانه واکسن کرونا قرار داد بسته‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »