بنياد مسيحي ايرانيان
new

خالق “کرم ابریشم خیلی گرسنه” در ۹۱ سالگی درگذشت

اریک کارل نویسنده آلمانی-آمریکایی در سن ۹۱ سالگی درگذشت. از او بیش از ۱۰۰ کتاب کودکان به بیش از ۷۰ زبان ترجمه و منتشر شده است.

میلیون‌ها کودک در سراسر دنیا کتاب “کرم ابریشم خیلی گرسنه” را با اشتیاق خوانده‌اند. نویسنده این کتاب روز ۲۳ مه در سن ۹۱ سالگی درگذشت. خبر درگذشت اریک کارل امروز ۲۷ مه بر روی وب سایت این نویسنده آمریکایی منتشر شد.

پسر او به نیویوک تامیز گفته که پدرش در آپارتمانش در ایالت ماساچوست بر اثر نارسایی کلیه درگذشته است.

اریک کارل سال ۱۹۲۹ در شهر سیراکیوز در ایالت نیویورک متولد شد. پدر او از آلمان به آمریکا مهاجرت کرده بود ولی سال ۱۹۳۵ دوباره به آلمان بازگشت.

کارل اوایل دهه ۱۹۵۰ میلادی در دهه ۲۰ سالگی‌اش دوباره به آمریکا برگشت. در آنجا او سعی کرد تا با نوشتن کتاب برای کودکان، کودکی پررنجی را که در دوران نازی‌ها در آلمان داشته فراموش کند.

اریک کارل بیش از ۱۰۰ کتاب منتشر کرده که به ۷۰ زبان ترجمه شده‌اند. “کرم ابریشم خیلی گرسنه” یکی از مشهورترین داستان‌های او، قصه کرم ابریشمی است که از تخم بیرون می‌آید و پیش از آنکه پروانه شود، تمام مواد خوراکی اطرافش را می‌خورد و چاق و چاقتر می‌شود.

کتاب‌های زیادی از اریک کارل به فارسی ترجمه شده‌اند از جمله “آواز جیرجیرک کوچولو” و “خوشمزه‌ترین کلوچه”.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »