بنياد مسيحي ايرانيان
new

حکم ۵ سال زندان برای یک دانشجو به دلیل شرکت در تجمعات آبان ۹۸

مرجان اسحاق، دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی آبان سال ۹۸ به ۵ سال حبس شامل یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده است.
حکم بدوی خانم اسحاقی روز ۲۲ آبان توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست ابوالقاسم صلواتی امسال صادر شده بود.
خانم اسحاقی در توییتی نوشته که این حکم در دادگاه تجدیدنظر «بدون امکان دفاع حضوری» تایید شده است و اتهام او «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و به بهانه حضور در تجمع دانشجویی» بوده است.
این دانشجو روز ۲۶ آبان سال گذشته پس از شرکت در یک تجمع دانشجویی توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد و ۱۸ روز در زندان به سر برد.
روز ۲۱ بهمن نیز رسانه‌ها گزارش دادند که محکومیت سها مرتضایی، فعال دانشجویی و دبیر پیشین شورای صنفی دانشگاه تهران، از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.
خانم مرتضایی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور»، تحصن در دانشگاه تهران در اعتراض به محرومیت از تحصیل در مقطع دکترا و شرکت در تجمعات مختلف از جمله شرکت در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ محکوم شده است.
در اعتراضات آبان ۹۸ که در پی افزایش سه‌برابری قیمت بنزین شکل گرفت، پس از آن که رهبر جمهوری اسلامی فرمان جمع کردن اعتراضات را داد، صدها تن از معترضان، ازجمله دست‌کم ۲۳ کودک، با شلیک مستقیم مأموران انتظامی و امنیتی جان خود را از دست دادند.
در جریان این اعتراض‌ها هزاران نفر نیز بازداشت شدند که مقام‌های قضایی از اطلاع‌رسانی درباره پرونده آنها خودداری کرده و به تدریج گزارش‌هایی در رسانه‌ها درباره صدور احکام زندان برای این گروه از معترضان منتشر شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »