بنياد مسيحي ايرانيان
new

حکم ۱۲ سال زندان و ضبط ملک شخصی «به اتهام همکاری» با سازمان مجاهدین خلق

سه نفر به اتهام «همکاری با سازمان مجاهدین خلق ایران» از سوی دادگاه انقلاب تهران در مجموع به ۱۲ سال حبس و ضبط ملک شخصی یکی از آنها محکوم شدند.
کمپین «حمایت از زندانیان سیاسی و لغو اعدام» روز پنجشنبه، ۱۶ دی، در گزارشی هویت این سه نفر را آذر کروندی موسی‌ زاده، رقیه سلطان‌میرزانی و مخصوص بخارائی اعلام کرد.
به گزارش این کمپین، بر اساس حکم ابلاغ شده به این شهروندان در ۲۲ آذر، مخصوص بخارائی و آذر کروندی موسی‌ زاده به تحمل پنج سال حبس تعزیری و رقیه سلطان میرزانی به تحمل دو سال حبس تعزیری و ضبط ملک (باغ) شخصی واقع در شهریار به نفع دولت محکوم شده‌اند.
اتهام مطروحه علیه این شهروندان «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با گروهک منافقین» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.
سایت حقوق بشری هرانا به نقل از یک منبع آگاه درباره این پرونده گفت که اتهامات واردشده به این سه شهروند در پی برگزاری جلسات مشاوره خانواده در باغ شخصی واقع در شهریار در تابستان ۱۳۹۸ مطرح شده و آنها پس از تفهیم اتهام در آن زمان با تودیع قرار آزاد شدند.
به گفته این منبع آگاه، این شهروندان بر این باورند که دلیلی برای اتهامات واردشده وجود نداشته و احکام صادرشده بر اساس بهانه‌هایی چون سوابق خانوادگی آن‌ها صورت گرفته است.
جمهوری اسلامی ایران از هواداران سازمان مجاهدین خلق به عنوان «منافقین» نام می‌ برد و شمار قابل توجهی از اعضای این سازمان و خانواده‌های آن‌ها پس از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران با احکام سنگینی از جمله اعدام، حبس‌های طولانی‌ مدت و مصادره اموال روبرو شدند.
صدها نفر از هواداران این سازمان در سال ۱۳۶۷ در زندان‌ با دستور مستقیم روح‌الله خمینی، رهبر وقت جمهوری اسلامی، اعدام شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »