بنياد مسيحي ايرانيان
new

حکم جدید طالبان: زنان افغان در انظار عمومی صورت خود را بپوشانند

بنا به دستور رهبر طالبان افغانستان، زنان این کشور در خارج از خانه و در انظار عمومی باید صورت خود را پوشیده نگه دارند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در پیام هبت‌الله آخوندزاده، رهبر گروه طالبان، که روز شنبه، ۱۷ اردیبهشت، توسط سخنگوی وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» خوانده شد، به زنان هشدار داده شده که در صورت سرپیچی از این فرمان، پدر یا نزدیکترین مرد آن‌‌ها احضار و در نهایت زندانی یا از مشاغل دولتی اخراج می‌شوند.
در این پیام همچنین «برقع آبی» که در فاصله سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ نماد جهانی طالبان به‌ شمار می‌رفت، به‌ عنوان پوشش ایده‌آل برای زنان معرفی شده است.
بیشتر زنان در افغانستان به دلایل مذهبی روسری به سر می‌کنند، اما بسیاری از آن‌ها به‌ویژه در مناطق شهری مانند کابل صورت خود را نمی‌پوشانند.
افزایش فشارهای اجتماعی بویژه در مورد زنان در افغانستان در حالی از سوی گروه طالبان افزایش می‌یابد که این گروه با فشارهای بین‌المللی مواجه است.
از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان از اواسط تابستان پارسال قوانین محدودکننده بسیاری در مورد زنان اعمال شده است که از آن جمله می‌توان به ممنوعیت تحصیل دختران، اخراج بسیاری از زنان از مشاغل دولتی و ممنوعیت سفر بدون حضور یک عضو مرد خانواده اشاره کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »