بنياد مسيحي ايرانيان
new

حکم اعدام ۱ زندانی در شهرستان زابل اجرا شد

حکم اعدام جُما داروزهی، زندانی متهم به ۱ فقره قتل عمد محبوس در زندان شهرستان زابل پس از تائید در شعبه دیوان عالی کشور در این زندان اجرا شد.
به نقل از رسانک، سحرگاه چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹، جُما داروزهی – اهل منطقه قرقری از توابع شهرستان هیرمند در استان سیستان و بلوچستان، زندانی متهم به ۱ فقره قتل عمد که پیش از این حکم اعدام وی از بابت اتهام مذکور پس از صدور در شعبه دادگاه این شهرستان توسط شعبه دیوان عالی کشور تائید شده بود در زندان مرکزی زابل اعدام شد.
در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که جُما داروزهی، در مسیر شهرهای دوست محمد – نصرآباد به کار مسافرکشی اشتغال داشته و در سال ۱۳۹۶ در پی درگیری با یک مسافرکش دیگر باعث می شود که جُما داروزهی با ضربات چاقو وی را به قتل برساند.
براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدام های سالیانه را دارا می باشد.
در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرائمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام , محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »