بنياد مسيحي ايرانيان
new

حکم اعدام یک زندانی در سنندج اجرا شد

حکم اعدام یکی از زندانیان زن متهم به قتل اهل استان کردستان است که از بیماری اعصاب و روان رنج می برد در زندان مرکزی سنندج اجرا شد.
سحرگاه یکشنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۹ ، زینب خدامرادی متولد: ۱۳۵۷ – اهل شهرستان قروه – متاهل و زندانی متهم به ۲ فقره قدم عمد فرزندانش ، محبوس در زندان سنندج است که از بیماری اعصاب و روان رنج می برد پس از صدور حکم و تائید آن در دیوان عالی کشور اعدام شد.
«زینب خدامرادی ، در تاریخ ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۹ ، جهت اجرای حکم اعدام از بند عمومی به سلول انفرادی در زندان مرکزی سنندج منتقل شده بود اما با توجه به اخذ مهلت از ولی دم مقتول برای تهیه دیه ای به مبلغ میلیون۰۰ میلیون تومان به بند عمومی بازگردانده شده بود اما توجه خود را به عدم توانایی خانواده وی در تهیه این مبلغ حکم اعدام وی به اجرا در آمد.
بیشتر بخوانید: انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام
تعلیق اجرای حکم اعدام یک زن در زندان مرکزی سنندج
لازم است به ذکر است ، زینب مرادی ، در سال ۱۳۹۴ ، از بابت اتهام قتل ۲ فرزند که یکی دیگر از فرزندان خود بود و دیگری فرزند زن اول شوهرش ، به اعدام محکوم شد و در حال حاضر بود که از بیماری اعصاب و روان رنج می برد.
یک منبع اطلاعاتی پیش از این نیز به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: ولی با رضایت همسرش از بیمارستان مرخص شد و پس از مرخص شدن از بیمارستان مرتکب این پیشنهاد شد. “
بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو ​​بین الملل ، در سال ۲۰۱۹ میلادی ، دولت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را احمد کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن فعلی است. با این شرایط ، به دلیل عدم شفافیت مقامات ، پی بردن به تعداد واقعی احمد ها در این کشور دشوار است و می تواند بسیار بیشتر از رقص اعلام شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »