بنياد مسيحي ايرانيان
new

حکم اخراج پناهجوی ایرانی از آلمان متوقف شد

سعید نوری نوکیش مسیحی ایرانی که قرار بود امروز ۱۰ مارس از فرودگاه فرانکفورت به ایران بازگردانده شود، مجددا به شهر محل بازداشتش بازگردانده شد تا مراحل آزادی او از زندان مخصوص اخراجیان تکمیل شود.

در پی تلاش‌های نهادها و اشخاص فعال در زمینه حقوق پناهندگان جلوی اخراج سعید نوری، پناهجوی ایرانی از آلمان گرفته شد.

این نوکیش مسیحی که امروز ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) برای بازگردانده شدن به ایران از زندان مخصوص پناهجویان اخراجی به فرودگاه فرانکفورت برده شده بود، در آخرین لحظات و کمتر از نیم ساعت به پرواز مجددا به زندان بازگردانده شد تا پرونده او دوباره بررسی شود.

بهروز اسدی، مدیر دفتر مهاجرت سازمان غیرانتفاعی مالتزر در ایالت‌های هسن و راینلند فالس آلمان به دویچه‌وله گفت که او و سایر کسانی که در این زمینه فعالیت کرده بودند با حضور در فرودگاه فرانکفورت و هم زمان نامه‌نگاری به اداره مهاجرت و اداره امور خارجیان توانستند در آخرین لحظات جلوی اخراج این پناهجو را بگیرند.

و افزود: «در اثر فعالیت‌‌های ما و وکیل آقای نوری توانستیم ادارات مربوطه را قانع کنیم که علیرغم جواب منفی که پیشتر به ما داده بودند امروز ساعت ۱۱ تقاضای ما را پذیرفتند و ایشان را [سعید نوری] با همان ماشینی که به فرودگاه آورده بودند به زندان باز گرداندند تا مراحل آزادی‌اش طی شود.»

این فعال حقوق پناهجویان این مسأله را یک پیروزی بزرگ می‌داند و می‌گوید درست پیش از ورود این پناهجو به “تونل بازگشت” ما موفق شدیم جلوی اخراجش را بگیریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »