بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله موشکی به کاخ ریاست جمهوری افغانستان در کابل

همزمان با مراسم عید قربان در افغانستان کاخ ریاست جمهوری این کشور در پایتخت هدف حمله‌ای موشکی قرار گرفت. طبق گزارش‌های اولیه، کسی کشته یا زخمی نشده و هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
همزمان با برگزاری مراسم عید قربان در روز سه‌شنبه ۲۹ تیر (۲۰ ژوئیه) دست کم سه موشک به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان اصابت کرد.
حمله کمی پیش از شروع نطق اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان به مناسبت فرا رسیدن عید قربان انجام شد. او و سایر سیاستمدارانی که در مراسم حضور داشتند بعد از این حمله محل را ترک کردند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از میرویس استانکزی، سخنگوی وزارت امور داخله (وزارت کشور) افغانستان می‌‌نویسد، موشک‌ها به خارج از محوطه کاخ اصابت کردند و طبق اطلاعات مقدماتی، کسی کشته یا زخمی نشده است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
کاخ ریاست جمهوری افغانستان در منطقه سبز قرار دارد. به نظر می‌رسد هدف این حمله بیش از وارد آوردن خسارت، ایجاد ناامنی و اضطراب بوده باشد.
این حمله در حالی انجام شده که آمریکا و ناتو خروج نیروهای خود از افغانستان را تکمیل می‌کنند.
در حالی که مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و شبه‌نظامیان طالبان در دوحه قطر ادامه دارد روز گذشته ۱۴ هیأت دیپلماتیک به همراه آمریکا، اتحادیه اروپا و نماینده ناتو در کابل در بیانیه‌ای مشترک از طالبان خواستند، همه فعالیت‌های نظامی‌اش را در سراسر افغانستان متوقف کند.
در این بیانیه ضمن محکوم کردن کشتار غیر نظامیان و تخریب زیرساخت‌ها در خشونت‌های اخیر بر ضرورت حل و فصل اختلافات از طریق مذاکره تأکید شده بود.
همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، طالبان بر حملات خود افزوده و سعی می‌کند، سراسر کشور را زیر سلطه خود بگیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »