بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق

پایگاه عین‌الاسد در عراق مورد حمله موشکی قرار گرفت. در این پایگاه نیروهای آمریکایی مستقر هستند. درباره شمار زخمی‌ها یا تلفات احتمالی گزارشی منتشر نشده است. نیروهای امنیتی عراق تحقیقات پیرامون این حمله را آغاز کرده‌اند.
خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه ۱۳ اسفند (۳ مارس) از شلیک حداقل ۱۰ موشک کاتیوشا به پایگاه نظامی”عین‌الاسد” واقع در غرب عراق خبر داد.
یک سخنگوی ارتش آمریکا گفته است حمله موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد توسط نیروهای امنیتی عراق در دست بررسی است.
در این پایگاه نیروهای عراقی و همچنین نیروهای ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا مستقر هستند. مقامات آمریکایی در مورد قربانیان احتمالی این حادثه اظهارنظر نکرده‌اند اما نیروهای امنیتی عراق از “عدم تلفات قابل توجه” صحبت کردند.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حمله به پایگاه نظامی عین‌الاسد را برعهده نگرفته است.
از پاییز ۲۰۱۹ تا کنون ده‌ها حمله موشکی علیه سفارتخانه‌ها، نیروها و تاسیسات کشورهای غربی در عراق انجام گرفته و ایالات متحده آمریکا بارها شبه نظامیان شیعه تحت حمایت ایران را مسئول چنین حملاتی دانسته است.
حملات در عراق پس از یک دوره نسبتا آرام طی سه هفته گذشته دوباره آغاز شده است.
در اواسط ماه فوریه یک کارمند غیرنظامی که در خدمت ارتش آمریکا بود در حمله به پایگاه نیروی هوایی در شمال عراق جان خود را از دست داد.
جدیدترین نمونه این حمله شلیک چند راکت به تاسیسات مورد استفاده ائتلاف به رهبری ایالات متحده در نزدیکی فرودگاه اربیل، مرکز اقلیم کردستان و پرتاب دو راکت به منطقه سبز بغداد و نزدیک ساختمان سفارت آمریکا در هفته گذشته بوده است.
مقامات آمریکایی شبه‌نظامیانی که گفته می‌شود توسط جمهوری اسلامی تجهیز و تامین مالی می‌شوند را به دست داشتن در این حملات متهم کردند.
در واکنش به این حملات، جنگنده‌های آمریکایی سحرگاه جمعه ۲۶ فوریه مواضع برخی گروه‌های مورد حمایت ایران، از جمله “کتائب‌ حزب‌الله” و “کتائب سیدالشهدا” در شرق سوریه و نزدیک شهر بوکمال را بمباران کردند.
منابع نزدیک به شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی می‌گویند، در این حمله‌ها یک نفر کشته و چند نفر مجروح شده‌اند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن شمار قربانیان را تا ۲۲ نفر برآورد کرده است.
جمهوری اسلامی ایران قبلا پایگاه عین‌الاسد را به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس هدف قرار داده بود.
حسین امیرعبداللهیان، معاون سابق امور خاورمیانه وزارت خارجه و مشاور و دستیار بین‌الملل کنونی رئیس مجلس، محمد باقر قالیباف در گفت‌وگو با روزنامه همشهری گفته بود که حمله ایران به عین‌الاسد به مقام‌های عراقی و سفارت سوئیس، به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران اطلاع داده شده بود.
سپاه پاسداران پس از حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد در استان انبار، در بیانیه‌ای گفته بود این پایگاه “در هم کوبیده شده” است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »