بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله معترضان لبنانی به ساختمان دولت محلی در طرابلس

ارتش لبنان گفت معترضان در طرابلس با کوکتل مولوتف به ساختمان دولت محلی حمله کرده و قصد به آتش کشیدن آن را داشته‌اند. یک خبرنگار حاضر در محل گفته پلیس از روی بام ساختمان‌ها به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک‌آور شلیک کرده است.
اعتراضات مردمی در طرابلس لبنان همچنان ادامه دارد. فقر و نیز تعطیلی مشاغل به دلیل کرونا که تا ۸ فوریه تمدید شده مردم مستأصل و عصبانی را به خیابان‌های این شهر فقیر بندری کشانده است.
بعدازظهر روز یک‌شنبه ۳۱ ژانویه گروهی از تظاهرکنندگان عمدتا جوان در میدان اصلی طرابلس تجمع کردند. این افراد سپس به سمت ساختمان دولت محلی رفتند. به گفته ارتش، معترضان با پرتاب کوکتل مولوتف به سمت این ساختمان سعی در به آتش کشیدن آن داشتند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه که در محل حضور داشته، نیروهای پلیس از روی بام ساختمان‌ها به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک‌آور شلیک کردند. دبیرکل صلیب سرخ لبنان نیز به خبرگزاری فرانسه گفته ده نفر مجروح و مصدوم شده‌اند. به گفته او این افراد یا به دلیل گاز اشک‌آور دچار مشکلات تنفسی شده و یا در اثر پرتاب سنگ زخمی شده‌اند.
در هفته‌های گذشته اعتراضات در طرابلس باعث کشته شدن یک نفر و جراحت بیش از ۴۰۰ نفر شده است.
لبنان پیش از شروع پاندمی کرونا نیز در وضعیت وخیم اقتصادی قرار داشت. این کشور یکی از بدهکارترین کشورهای دنیا و بر اساس گزارش اخیر دو نهاد بین‌المللی اقتصادی ناتوان از پرداخت بدهی‌هایش است.
یکی از عوامل بحران اقتصادی لبنان گسترش فساد مالی در این کشور است. سازمان شفافیت بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود درباره فساد مالی در کشورهای مختلف جهان که روز پنجشنبه نهم بهمن منتشر شد اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران و لبنان در رده ۱۴۹ از مجموع ۱۸۰ کشور جزو فاسدترین کشورها هستند.
به گزارش سازمان ملل، نیمی از جمعیت شش میلیونی این کشور مدیترانه‌ای زیر خط فقر به سر می‌برند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »