بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله مرگبار به اتوبوس حامل استادان و دانشجویان در نزدیکی کابل

در اثر انفجار یک بمب کارگذاری شده در کنار جاده‌ در شهر چاریکار، دست‌کم چهار نفر کشته و بیش از ۱۲ نفر مجروح شده‌اند. به دنبال کاهش حضور نیروهای نظامی ناتو در افغانستان بر شمار حملات در این کشور افزوده شده است.
این بار یک اتوبوس حامل استادان و دانشجویان هدف حمله قرار گرفته است. در جریان این حمله چهار نفر و از جمله دو استاد جان خود را از دست داده‌اند.
خبرگزاری آلمان روز یکشنبه ۳۰ مه (نهم خرداد) با انتشار گزارشی از کابل از یک حمله جدید به اتوبوسی حامل استادان، دانشجویان و مسئولان دانشگاه “بیرونی” در نزدیکی شهر کابل خبر داده است.
به استثنای چهار کشته، ۱۲ نفر دیگر نیز از مسافران این اتوبوس در اثر انفجار بمب کارگذاری شده در کنار جاده مجروح شده‌اند.
عبدالله عبدالله که مسئولیت پیشبرد گفت‌وگوهای صلح با طالبان را برعهده دارد، این حمله را “تروریستی” خوانده و آن را محکوم کرده است.
این در حالی است که نیروهای طالبان حاضر به پذیرش مسئولیت این حمله خونین نشده‌اند. هنوز هیچ جریانی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.
طی هفته‌های گذشته بر شمار حملات در افغانستان افزوده شده است. خبرگزاری آلمان در ادامه گزارش خود نوشته است که رویارویی نظامی بین ارتش افغانستان و نیروهای طالبان تقریبا همه ‌روزه روی می‌دهد.
کارشناسان مسائل افغانستان پیش‌بینی کرد‌ه‌اند که به موازات کاهش حضور نظامی نیروهای ناتو از افغانستان، بر دامنه خشونت و رویارویی بین دولت و طالبان افزوده شود.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که تا روز ۱۱ سپتامبر سال جاری، این کشور همه نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »